Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67009.52
0.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3092.03
0.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.94
0.17%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $571.9
-0.64%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Turkcell, Metaverse’te Mağaza Açmayı Düşünüyor!

Turkcell’den metaverse adımı! Turkcell sanal mağaza açacak!

Clock
Paylaş
Turkcell, Metaverse’te Mağaza Açmayı Düşünüyor!

Birçok uluslararası büyük şirket metaverse alanına giriş yaptı. Diğer şirketlerden geri kalmak istemeyen Turkcell, metaverse’te ilk mağazasını açmak için çalışmalara başladı.

Açıklamaya göre; şirket, metaverse’te açacağı mağaza ile e-ticaret pazarındaki konumunu güçlendirmeyi hedefliyor. Tüketiciler, son zamanlarda online alışverişi normal alışverişe tercih ediyor. Turkcell alternatif bir çözüm için metaverse alanında bulunmak istiyor.

728×90 muhabbit - Turkcell, Metaverse'te Mağaza Açmayı Düşünüyor!300x250 muhabbit - Turkcell, Metaverse'te Mağaza Açmayı Düşünüyor!

Turkcell’in metaverse evreninde açacağı ilk mağazası çok yakında hizmete girecek. Turkcell, metaverse alanına giriş yaparak sağladığı dijital servislerini kullanıcıların hizmetine sunacak. Bununla birlikte sanal mağazada ürün satışları da gerçekleşecek.

Turkcell’in sanal mağazasından alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar, sanal kimliği temsil eden avatarlarla katılım sağlayabilecek.

1014462654 0:0:1024:576 1920x0 80 0 0 5ce48462b522ea9e2bc6f5a7b6c8cbe6.jpg - Turkcell, Metaverse'te Mağaza Açmayı Düşünüyor!

Turkcell bireysel satıştan sorumlu genel müdür yardımcısı Kadri Özdal, metaverse adımıyla ilgili şunları söyledi:

Türkiye’de ilklerin öncüsü Turkcell olarak, mağazacılıkta da doğru yerde ve doğru zamanda müşterilerimize ulaşabilmek amacıyla her ortamda bulunmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda yenilikçi bakış açımızla metaverse’te yer almaya planlıyoruz. Turkcell, kalitesini ve güvenini sanal dünyaya taşıyarak burada müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya çalışacak.

Mağazanın yanı sıra Turkcell, teknoloji zirvelerini de metaverse evrenine taşımak istiyor. Bununla birlikte birçok süreç metaverse evreninde gerçekleşebilir. Örnek verecek olursak; insan kaynakları alanında Turkcell’in iş ilanları, işe alım ve oryantasyon süreçleri de bu ortamda yürütülebilir.

İlginizi Çekebilir: Metaverse Nedir?

Bu konuda hazırlıklarını sürdüren Turkcell, metaverse ile ilgili gerekli altyapısal ve süreçsel aşamaların tamamlanmasının ardından müşterileri ve paydaşlarıyla sanal evrende buluşmayı hedefliyor.

Önümüzdeki 10 Yılda Metaverse Alanında Neler Olabilir?

Gartner teknoloji ve danışmanlık şirketi 07.02.2022 tarihinde bir rapor yayımladı. Yapılan araştırmaya göre, insanların %25’i 2026 yılına kadar alışveriş, eğitim, iş, sosyal ve eğlence amaçlı olarak metaverse evrenine dahil olacak.

Şirketin başkan yardımcısı Marty Resnick; insanların üç boyutlu etkileşimler ve deneyimlere olan talebinin birçok markayı metaverse’e çekeceğini söyledi. Bunun için, markaların teknoloji şirketleriyle iş birliği kurmak isteyeceklerini de belirtti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar