Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66567.43
3.98%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3486.6
2.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.13
4.38%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.2
3.24%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Türkiye Kripto Para Düzenlemesine Hazırlanıyor! Kripto Para Yasası Meclise Geliyor!

Kripto varlıkların yasa kapsamına alınması için hazırlanan taslak 2023 yılı bitmeden Meclis’e sunulmaya hazırlanıyor.

Clock
Paylaş
Türkiye Kripto Para Düzenlemesine Hazırlanıyor! Kripto Para Yasası Meclise Geliyor!

Türkiye, kripto para düzenlemelerine hazırlanıyor. Yeni Şafak’ın yapmış olduğu habere göre kripto varlıkların yasa kapsamına alınması için hazırlanan taslak 2023 yılı bitmeden Meclis’e sunulması planlanıyor. Söz konusu bu düzenleme ile kripto para endüstrisinin kara para aklama ve terörizmin finansmanı gibi konularda kullanılmasının önüne geçilmesi hedefleniyor. Ayrıca bu teklife sosyal medya fenomenlerinin de eklenmesi bekleniyor.

728×90 muhabbit - Türkiye Kripto Para Düzenlemesine Hazırlanıyor! Kripto Para Yasası Meclise Geliyor!300x250 muhabbit - Türkiye Kripto Para Düzenlemesine Hazırlanıyor! Kripto Para Yasası Meclise Geliyor!

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de, Türkiye’nin gri listeden çıkması için geriye tek bir konunun kaldığını, o konunun da kripto para düzenlemesi olduğunu belirtmişti.

Türkiye’de Kripto Para Kullanım Oranı Her Yıl Artıyor!

Kripto paraların benimsenmesi her geçen gün artarken, Türkiye’de de kripto kullanım oranı her geçen yıl önemli oranlarda artış gösteriyor. Araştırmalara göre, Türkiye nüfusunun 5’te 2’sinin kripto varlık sahibi olduğu belirtiyor. Aynı zamanda kripto varlık kullanım oranı 2021 yılının sonunda yüzde 40 seviyelerindeyken, Temmuz 2023’te ise yüzde 52’ye ulaştı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar