Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52259.28
1.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3007.49
2.18%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.41
-2.24%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $354.6
0.82%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Türkiye Shiba Inu’yu Benimseyecek mi? Görüşmede Neler Konuşuldu?

Shiba, Türkiye ile görüşerek kartlarını güçlendirmeye çalışıyor.

Clock
Paylaş
Türkiye Shiba Inu’yu Benimseyecek mi? Görüşmede Neler Konuşuldu?

AK Parti Grup Başkanvekili ve Türkiye Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, 9 Mart 2022 tarihinde Shiba Inu’nun Türkiye kolunu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ağırladı.

Bu ağırlama sonrası özellikle Shiba Inu yatırımcıları arasında birçok “dedikodu” çıkmaya başladı. Sosyal medya platformu Twitter üzerinde Shiba topluluğu arasında “acaba Türkiye Shiba’yı benimser mi” konusu revaçtaydı.

Ancak bu konuşmaların büyüdüğünü gören Shiba sözcüsü açıklama yapma kararı aldı. Birçok asılsız dedikodunun yayıldığını belirten sözcü, bunları cevaplamak için görüşme esnasında ve sonrasında neler olduğunu açıklayan bir tweet dizisi attı.

Ülkelerin kripto paralara olan ilgisi sürekli artıyor. Türkiye’de bu alana ilgili ülkelerden birisi oldu. Yakın zamanda Türkiye’de alanında uzman kişileri TBMM’de ağırlayan Demirtaş, bu sefer de meme coin olarak tanınan Shiba Inu’yu TBMM’ye çağırdı.

Shıba ınu sözcüsü

Shiba Inu sözcüsü, Türkiye yetkililerinden resmi bir davet alıp gitse de herhangi bir ülkenin resmi parası olmaya hazır olmadığını dile getirdi. Ancak Shibu, Shibarium/SHI/Shibanet” geliştirilerek yakın zamanda bu potansiyeli sağlayabileceklerini açıkladı.

Shiba ağı, altcoinlerin siyasi sınıflara ulaşmasını istiyor. Böylelikle Shiba topluluğunun farkındalığını artıracak ve finansal okuryazarlığın artmasıyla Shiba’nın kripto para dünyasına ışık tutacağına inanıyor.

Shiba Inu’nun yaptığı açıklamalar

Shiba, Twitter üzerinde yaptığı açıklamayı soru cevap şeklinde yapmış ve topluluğun merak ettiği soruları cevaplamış. İşte sorulardan bazıları:

 • Hükümet ile Shiba hakkında resmi bir anlaşma imzalandı mı?
  • Hayır
 • Yapılan görüşme hükümetçe yakınlaşmayı sağladı mı?
  • Evet, kesinlikle. Her zaman Shiba ekosistemi hakkında bir farkındalık yaratmak istemiştik. Bu konuda bize yardımcı olduğu için Türkiye hükümeti yetkililerine teşekkür ederiz.
 • Shiba, kripto para dünyasında en çok kullanılan kripto para olabilir mi?
  • Hedefimiz o yönde.
 • Bu görüşmelerin Shiba topluluğu için bir faydası var mı?
  • Evet, konuştuğumuz kişilerin merkezi yönetimi bilmeleriyle birlikte bizim gibi yeni toplulukların gelişimine yardımcı olabilecek güçleri bulunuyor.
 • Görüşme çabaları devam edecek mi?
  • Mümkünse evet, biz istiyoruz.

Fark yaratmaya yardımcı olabilecek önemli ve ilgili kişilere ulaşmaya çalışıyoruz. İnsanlara veya kurumlara sadece fiyattaki artış için yaklaşmıyoruz. Ancak, Shibarmy’ye ve ekosistemin ve kripto paranın başarılı evrimine fayda sağlayacak şekilde ortak anlayışlar arıyoruz.

Son olarak Mustafa Elitaş’a ilgisinden ve Türk kanunlarını kripto paralar etrafında tanımladığından dolayı teşekkür ediyoruz. Ayrıca Shiba Türkiye grubuna da ilgili makamlara ulaştığı için teşekkür ediyoruz.

Özel Ambulans Şirketi, Shiba ile Ödeme Kabul Edeceğini Açıkladı!

Türkiye’den bir başka Shiba haberi de bir ambulans şirketinden geldi. İstanbul merkezli özel ambulans şirketlerinden biri olan Vita Ambulans, Shiba Inu ile yapılan ödemeleri kabul ettiğini duyurdu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, 16 Nisan 2021 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanan yönetmelik ile kripto paraların ödemelerde kullanılmasını yasaklamıştı. Bu yasaktan dolayı Vita Ambulans’ın Shiba Inu ile nasıl ödeme alacağı şu an için bilinmiyor.

Resim

İddiaya göre bir yetkili, Vita Ambulans’ın Shiba ile ödeme kabulünün sadece yurt dışı hasta transferleri için geçerli olduğunu söyledi.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar