Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66524.01
3.89%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3485.05
2.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.09
4.70%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.2
3.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Türkiye Web3 Ekosistemine Bir Yatırım Daha: Internet Computer, Türkiye’de ICP.Hub Kuruyor

Internet Computer (ICP), tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de önemli bir adım atıyor ve ICP.Hub Türkiye’yi kuruyor.

Clock
Paylaş
Türkiye Web3 Ekosistemine Bir Yatırım Daha: Internet Computer, Türkiye’de ICP.Hub Kuruyor

Internet Computer, merkeziyetsiz uygulamaların ve web sitelerinin hızlı ve güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlamak için blokzinciri ve akıllı sözleşmeler üzerine inşa edilmiştir.

Internet Computer (ICP), tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de önemli bir adım atıyor ve ICP.Hub Türkiye‘yi kuruyor. Peki, bunun ülkemiz için taşıdığı önem nedir? Detaylara birlikte göz atalım.

728×90 muhabbit - Türkiye Web3 Ekosistemine Bir Yatırım Daha: Internet Computer, Türkiye'de ICP.Hub Kuruyor300x250 muhabbit - Türkiye Web3 Ekosistemine Bir Yatırım Daha: Internet Computer, Türkiye'de ICP.Hub Kuruyor

ICP merkezleri (ICP Hub olarak da adlandırılır), ICP’nin dünya çapında bilinirliğini artırmak amacıyla kurulan merkezlerdir. Bu merkezler; ICP ile ilgili geliştirme, iş birliği, eğitim ve web3 girişimlerine destek gibi alanlarda ekosistemi genişletirler. Hindistan, Latin Amerika, İtalya, Endonezya, Tayland, Kuzey Amerika ve Doğu Afrika gibi çeşitli ülke ve bölgelerde ICP Hub’ları kuruldu. Şimdi ise sıra Türkiye’de! Böylece ülkemizde web3 ekosistemine yönelik büyük bir yatırım daha görmüş olacağız.

ICP, Türkiye’de Patika.dev ve Patika.dev’in uluslararası platformu Rise In ile iş birliği yaparak ICP.Hub Türkiye’yi kurdu. Bu sayede, yerli topluluklarla iş birliğinin ne kadar önemli olduğu da vurgulanmış oldu. ICP.Hub Türkiye; yerli web3 toplulukları, uzman liderler, eğitimciler, kurumlar, işletmeler ve girişim ekosistemine karşı kararlı ve istekli bir şekilde çalışmayı hedefliyor.

Peki ICP.Hub Türkiye’nin ülkemize sağlayacağı katkılar neler?

Ücretsiz eğitim fırsatları: Geliştiriciler ve web3 meraklıları, kendilerini geliştirmek için ICP.Hub Türkiye’de ücretsiz eğitim kaynakları ve bootcamp’leri bulabilecekler. Örneğin, şu anda devam eden ICP Rust Bootcamp, Türkiye’deki kadın yazılımcılara yönelik düzenlenen en büyük web3 yazılım bootcamp’lerinden sadece biri.

Hibe destekleri: ICP.Hub Türkiye, topluluk odaklı projelere ve yazılım ekiplerinin ICP üzerinde geliştireceği ürün ve girişimlere katkı sunacak ve hibe desteği sağlayacak. ICP’nin küreselde hibe desteğine ayırdığı 200 milyon dolar göz önüne alındığında, Türkiye’nin de büyük bir pay alması için çalışmalara odaklanmak gerekecek.

Etkinlikler: Hem teknik hem de sektör ve girişimcilik anlamında çeşitli etkinlikler, ICP.Hub Türkiye ile ekosistemde bekleniyor. ICP.Hub Türkiye Açılış Etkinliği ve yakında gerçekleşecek Istanbul Blockchain Haftası’nda yer alacak ilk etkinliklerden sadece bazıları. Bu etkinliklere katılmak ve gelişmelerden haberdar olmak için Twitter ve Telegram kanallarını takip edebilirsiniz.

ICP ve web3 dünyasıyla ilgili içerikler, haberler, kaynaklar: ICP.Hub Türkiye, paylaşacağı Türkçe kaynaklarla hem web3 okuryazarlığının hem de ICP teknolojisine dair bilgilenmenin artmasını sağlayacak.

Girişimcilere destek: Son olarak, web3 alanında kendi ürününü geliştirmek ve girişimini kurmak isteyen fakat bu konuda eğitim ve yatırım gibi desteklere ihtiyaç duyan profesyonel ve yazılımcılara destek sunacak programlar olacak.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar