Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66225.68
-0.45%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3514.04
-2.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.6
-4.22%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604.6
-0.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

TurtleDex Yatırımcılarına Rug Pull Şoku!

TurtleDex ekibi, kepenkleri indirdi!

Clock
Paylaş
TurtleDex Yatırımcılarına Rug Pull Şoku!

Binance Smart Chain üzerinde yer alan dosya depolama projesi TurtleDex, yatırımcılarını yarı yolda bıraktı!

Ekip, yaklaşık 2.5 milyon $ değerinde 9000 BNB token topladıktan sonra, bu fonları BSC üzerindeki merkezi olmayan Pancake Swap ve Ape Swap üzerinden ETH’ye dönüştürdü ve Binance borsasına aktardı.

728×90 muhabbit - TurtleDex Yatırımcılarına Rug Pull Şoku!300x250 muhabbit - TurtleDex Yatırımcılarına Rug Pull Şoku!

TurtleDex ile ortaklık kuran Jet Fuel Finance, Twitter üzerinden dolandırıcılık eylemini doğrulayarak, “şok olduklarını” açıkladı:

Rug Pull tarzı dolandırıcılık eylemi, projenin yaratıcılarının projeye olan desteğini sonlandırması ve kayıplara karışması olarak özetleniyor.

Şimdiyse, TurtleDex’in internet sitesi kapatıldı ve sosyal medyadaki hesapları silinmiş durumda.

Bazı yatırımcılar, projenin daha öncelerde denetlendiğinde ciddi bir güvenlik sorununun bulunmadığına dair yapılan tespitleri haklı olarak eleştirdi.

İlginç bir şekilde, bir yatırımcı TurtleDex ekibine resmi Telegram kanallarından, olası bir Rug Pull eylemine dair bir soru sormuştu. Ekip ise, şakayla karışık bir şekilde bu durumun imkansız olduğunu, çünkü bir kaplumbağanın kollarının bu eylemi gerçekleştirmek için çok kısa olduğunu söylemişti.

https://twitter.com/Danusarf/status/1372916194101981185?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1372916194101981185%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fbinance-smart-chain-s-turtledex-rugpulls-shortly-after-launch

Fonların Peşine Düşüldü!

Yaşanan kayıplara rağmen, TurtleDex yatırımcıları için hala bir umut olabilir.

Bazı spekülasyonlara göre, Binance’in dolandırıcılık faaliyetinin etkilerini azaltmak adına devreye girmiş durumda. Bildiğiniz gibi Binance Smart Chain, Binance’in kontrol ettiği yarı kapalı bir sistemdir.

Bunun yanında ünlü kripto para borsası Binance‘in CEO’su CZ, Twitter üzerinden dolandırıcıların geçmiş zamanda Binance üzerinden fonları çekmeye çalıştığında, bu fonların geri kazanılması için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

Sizce TurtleDex yatırımcıları yaşanan bu olaydan sonra, yatırdıkları fonları geri alabilecek mi?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar