Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68155.46
-3.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3813.19
1.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.4
-5.51%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.9
-4.28%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Twitter BTC ve ETH Fiyat Dizinlerini Arama Butonuna Ekledi!

Twitter, arama butonundan Bitcoin ve Ethereum fiyat dizinlerine ulaşılmasını sağlayacak yeni bir kripto para özelliğini devreye soktu. 

Clock
Paylaş
Twitter BTC ve ETH Fiyat Dizinlerini Arama Butonuna Ekledi!

Twitter, kullanıcıların arama butonundan Bitcoin ve Ethereum fiyat dizinlerine ulaşmasını sağlayacak yeni bir kripto para özelliğini devreye soktu. 

Twitter Business hesabı tarafından 21 Aralık 2022’de duyurulan yeni özellik, platformun “$Cashtags” projesinin bir parçası olarak devreye girdi. 

728×90 muhabbit - Twitter BTC ve ETH Fiyat Dizinlerini Arama Butonuna Ekledi!300x250 muhabbit - Twitter BTC ve ETH Fiyat Dizinlerini Arama Butonuna Ekledi!

Hesaptan gelen açıklamaya göre artık büyük bir hisse senedinin, borsa yatırım fonunun veya kripto para biriminin sembolü önünde $ ile tweet olarak atıldığında söz konusu varlıkların fiyatlandırma grafiklerini içerecek tıklanabilir bir bağlantı oluşacak. 

Sadece sembolü arama butonuna yazmak da fiyat grafiklerine ulaşmak için yeterli olacak. 

Duyuruyu kendisi de paylaşan Twitter CEO’su Elon Musk da güncellemenin finansal Twitter’ı bekleyen pek çok gelişmeden yalnızca biri olduğunu dile getirdi. 

https://twitter.com/elonmusk/status/1605738005813084165?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1605738005813084165%7Ctwgr%5E6385ea594e73e4854bbc3bcead55f1a084b7f5e5%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Ftwitter-quietly-adds-btc-and-eth-price-indexes-to-search-function  

An itibarıyla BTC ve ETH fiyat grafiği Twitter’a entegre olan tek kripto paralar olarak dikkat çekiyor. Musk’ın kişisel favorisi olan Dogecoin dahil diğer herhangi bir kripto para henüz bu ayrıcalığa erişemedi. 

Ancak Twitter Business önümüzdeki haftalarda sembol ağını genişletmeyi hedeflediğini ve kullanıcı tecrübesini geliştirmeyi amaçladığını belirtti. 

Arama butonuna $Bitcoin, Bitcoin fiyatı ve BTC fiyatı gibi çeşitli aramaları yazmak da fiyat grafiğini ortaya koymakta etkili oluyor. 

Teknoloji blogger’ı Jane Mastodon Wong’a göre söz konusu grafikler TradingView’dan elde ediliyor. 

Fiyat grafikleri ayrıca “Robinhood’da Göster” linkine de sahip. Diğer bir deyişle, perakende ticaret platformu olan Robinhood da fiyat grafiklerine dair Twitter’la işbirliğine gitmişe benziyor. Robinhood linkine tıklandığında aşağıda “Ethreum Satın Almak İçin Kaydol” yazan yeni bir link çıkıyor. Aynı link Bitcoin için de mevcut. Ancak işbirliğine dair ne Robinhood’dan ne de Twitter’dan henüz bir açıklama gelmedi. 

Twitter’ın fiyat grafiği entegrasyonu Robinhood’un site trafiğinin artmasına katkıda bulunabilir. Nitekim, yalnızca #Bitcoin dahi BitInfoCharts verilerine göre günde ortalama 120.000 kez paylaşılıyor. #Ethereum paylaşım sayısı ise 25.000 civarında. 

elon musk - Twitter BTC ve ETH Fiyat Dizinlerini Arama Butonuna Ekledi!

Musk’ın Twitter 2.0 Vizyonu Sallantıda Mı?

Aralık ayının başında Twitter’ın Twitter Coin isimli platforma ait bir tokenı piyasaya sürmeye hazırlandığı dedikoduları ortaya atılmıştı. Dedikodular, Musk’ın muhtemel kripto para temelli bir ödeme sistemini de içeren Twitter 2.0 vizyonunu paylaşmasıyla beraber gündeme gelmişti. 

İlginizi Çekebilir: Twitter Kripto Para Spam Hesaplarından Kurtuldu!

Ancak Musk’ın Twitter’daki geleceği sallantıda gözüküyor. Haliyle Musk’ın Twitter vizyonunun ne derece gerçekleşebileceği de bir muamma. Tartışmalı bir figür olan Musk, platformda 19 Aralık 2022’de yaptığı bir oylamada Twitter’ın CEO’su olarak kalıp kalmaması gerektiğini sormuş, 17.502.391 katılımcının %57.5’i Musk’ın istifa etmesi gerektiğini dile getirmişti.

Akabinde Musk “görevi alacak kadar aptal birini bulduğu anda” Twitter CEO’luğundan istifa edeceğini belirtmişti. 

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar