Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64519.99
-2.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3409.36
-3.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.96
-8.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $578.8
-3.90%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

SON DAKİKA

Twitter Darbesinin Sebebi Belli Oldu! Nasıl Gerçekleşti?

Sosyal medya platformu Twitter üzerindeki scam tweetlerin sebebi belli oldu.

Clock
Paylaş
Twitter Darbesinin Sebebi Belli Oldu! Nasıl Gerçekleşti?

Sosyal medya platformu Twitter üzerindeki scam tweetlerin sebebi belli oldu.

Kripto para dünyasından birçok ünlü ismin ve kripto para borsasının hedef olduğu zincirleme siber saldırının sebebi olarak Twitter çalışanının olduğu iddia ediliyor. İddialara göre Binance, Coinbase, Elon Musk ve hatta Bill Gates gibi isimlerin resmi Twitter hesaplarının ele geçirilmesi, kullanıcı yönetimi panellerine erişimi olan bir Twitter çalışanının hacklenmesinden dolayı gerçekleşti.

728×90 muhabbit - Twitter Darbesinin Sebebi Belli Oldu! Nasıl Gerçekleşti?300x250 muhabbit - Twitter Darbesinin Sebebi Belli Oldu! Nasıl Gerçekleşti?

Birçok kaynakta geçen ancak onaylanmayan iddiaya göre, çalışanın kendi bilgisayarının siber saldırıya uğraması sonucu Twitter’daki izinleri de siber suçlunun eline geçti. Siber suçlu da bunu kripto para dünyasının ünlü isimlerinin hesaplarını ele geçirmek için kullandı.

Ele geçirilen isimlere her dakika yenisi ekleniyor. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın başkanlık savaşındaki rakibi Joe Biden, Kanye West gibi isimlerin yanı sıra Amazon, Cointelegraph, Apple gibi birçok şirketin daha scam tweet kurbanı olduğu belirtiliyor.

Dünyanın en zengin isimlerinden olan Warren Buffett da siber suçluların kurbanı oldu. Amerika Birleşik Devletleri eski başkanı Barrack Obama da siber suçlulardan nasibini aldı.

Bununla birlikte giveaway scam’ine yollanan Bitcoin miktarı katlanarak artıyor. Binlerce dolar şu anda scammer’ların hesabında! Üzücü olan ise yollanan Bitcoin’lerin siber suçlular tarafından çekilmeye başladığı.

Gelişmeler geldikçe, haber güncellenecektir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar