Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64124
-3.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3151.3
-8.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.03
-9.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $561.3
-3.71%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Twitter İçerik Üreticileri İçin Bitcoin İle Tip Dönemi Başlayabilir!

Alessandro Paluzzi tarafından ortaya atılan bir ekran görüntüsüne göre Twitter tarafında Bitcoin ile ilgili önemli bir adım gelebilir.

Clock
Paylaş
Twitter İçerik Üreticileri İçin Bitcoin İle Tip Dönemi Başlayabilir!

Twitter tarafında Bitcoin ile ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor.

Alessandro Paluzzi tarafından ortaya atılan bir ekran görüntüsüne göre Twitter tarafında Bitcoin ile ilgili önemli bir adım gelebilir.

Ortaya atılan iddiaya göre Twitter, beta sürümünde içerik üreticilerine Bitcoin ile “tip” gönderme özelliğini test ediyor.

728×90 muhabbit - Twitter İçerik Üreticileri İçin Bitcoin İle Tip Dönemi Başlayabilir!300x250 muhabbit - Twitter İçerik Üreticileri İçin Bitcoin İle Tip Dönemi Başlayabilir!

Paylaşılan ekran görüntüsüne göre Strike kullanılarak Lightning Network aracılığıyla Bitcoin ödemesi kullanımını test eden Twitter, çok yakında bu özelliği aktive edebilir. Halihazırda içerik üreticilerine ödeme hizmeti sunan popüler sosyal medya platformu, Bitcoin ile “tip” gönderimine izin verebilir.

Strike Uygulaması Kullanılacak

Küçük Bitcoin ödemeleri için Lightning Network’ü kullanmayı planlayan Twitter, bu noktada Strike hesabı oluşturulmasını da zorunlu tutacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde merkezsiz bir borsa adımı ile ilgili konuşan Twitter CEO’su Jack Dorsey de, Bitcoin’e olan ilgisi ile tanınıyor. Ek olarak Square tarafında Bitcoin için bir donanım cüzdanı üretmeyi planladıklarını açıklayan Dorsey, şirketin portföyünde de Bitcoin bulunduruyor.

Square Crypto ile birlikte Bitcoin için geliştirme kitleri de üreten ekip, bir ödeme sistemi şirketi olarak, kripto paralarla fazlasıyla ilişkili bir şirket olarak öne çıkıyor.

Twitter tarafından gelecek olası Bitcoin ödemeleri adımını siz nasıl değerlendirirsiniz?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar