Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60931.02
0.94%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3339.94
0.66%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.27
4.51%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $401
-1.84%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Twitter’ın Satılması İle Birlikte Dogecoin DOGE Yükselişe Başladı

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Dogecoin’i inceliyoruz. DOGE grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Twitter’ın Satılması İle Birlikte Dogecoin DOGE Yükselişe Başladı

Herkese iyi akşamlar, bugünkü yazımda Dogecoin fiyat grafiğine yer vermeye karar verdim. Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma haberinin dolaşmasıyla birlikte Dogecoin grafiğinde uzun zamandır görmediğimiz yükselişler başladı. Bu yükselişler Dogecoin’i 0,080 dolar seviyesinin de üzerine taşımayı başardı. En iyi lafı uzatmadan grafik teknik anlamda bize neler söylüyor bunlara bakalım.

Binance BannerBinance Banner

DOGE Fiyat 27 Ekim 2022

Daha üç gün önce Dogecoin fiyatı 0,059 dolar bölgesinde hareket etmekteyken, fiyat birden yükselişe başladı ve yazının başında da dediğim gibi 0,08 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Ancak fiyat burada tutunamadı ve tekrar geriledi. Yazıyı hazırladığım sıra 0,077 dolar bölgesinden işlem görüyor.

DOGE Grafik 27 Ekim 2022

Dogecoin DOGE fiyat grafiği 27.10.2022. 12 Saatlik grafik, veriler FTX borsasına aittir.

FTX borsasında işlem gören Dogecoin süresiz kontratına ait fiyat verileri. Grafik 12 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

DOGE Analiz 27 Ekim 2022

Grafikteki yeşil bölgeler Dogecoin grafiğine takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Bir önceki yazımda (Ekim ayının başıydı) fiyat 0,064 seviyesindeydi ve o yazımın başlığı “Elon Musk Olmadan Dogecoin Direnci Aşamıyor Mu?” ydu. Sonraki harekete baktığımızda cidden Elon Musk olmadan fiyatın direncini aşamadığını gördük. O yazıdan sonraki harekette fiyat direnci kıramamış ve desteğine inerek orada bir süre kalmıştı. Yanlış anlaşılmasın bunu “ben bildim” demek için söylemiyorum. Zaten buradan bu anlamı çıkarmak abes olur. Burada dikkat çekmek istediğim şey cidden Dogecoin Elon Musk’a göbekten bağlı bir durumda. Eğer Elon Musk ilgilenmez ise Dogecoin fiyatı düşüyor veya yataya bağlıyor, eğer Elon Musk büyük bir yatırım (Twitter’ı satın alması gibi) yapar veya Dogecoin hakkında bir şey yazarsa fiyat yükseliyor. Bu durum bence bir coin için olabilecek en kötü durumlardan birisi. Çünkü tüm yatırımcılar bir kişinin yapacağı harekete bağlı bir durumda olacaktır.

Şimdi bunları bir kenara bırakıp grafik üzerine yoğunlaşalım. Fiyat oldukça güzel bir yükseliş yaptı ve Ağustos ayının sonundan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Bu aynı zamanda son tepelerini geçerek yeni bir tepe yapmış olduğu anlamına da geliyor. Bu açıdan baktığımızda bu durum yükseliş trendi için oldukça güzel bir gelişme. Fiyatın önündeki dirençlere baktığımızda ise Ağustos ayının ortasında yapmış olduğu tepe bölgesi oldukça güçlü ve kritik bir bölge olacağını düşünüyorum.

Şu an neler yapılabileceğine bakarsak, açıkçası böyle hızlı yükselişlerin düzeltmesi de bir o kadar hızlı olur. Haliyle bir anda terste kalma ihtimalimiz fazla. Ben bir süre fiyatı takip etmeyi düşünüyorum.

Daha fazla Dogecoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde DOGE/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar