Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67481.17
0.90%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3120.18
1.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.7
2.26%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.7
-0.14%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ucuz Bitcoin Diye Bitcoin Gold Aldılar! BTG Fiyatı Rekor Kırdı!

Brezilyalı yatırım bankası BTG Pactual Bitcoin fonu oluşturdu, Bitcoin Gold fiyatı yüzde 173 artış gösterdi!

Clock
Paylaş
Ucuz Bitcoin Diye Bitcoin Gold Aldılar! BTG Fiyatı Rekor Kırdı!

Kripto para dünyası daha geniş kitlelere yayılmaya devam ederken yeni yatırımcılar için bazı yanlış anlaşılmalar da olmuyor değil. Bunlardan biri de küresel kripto para borsası Gemini üzerinde gerçekleşti.

2017 yılında Bitcoin’in hard fork’u ile ayrılan Bitcoin Gold, o zamandan beri pek revaçta değildi. Ve hatta çoğu yatırımcı için unutulmuş bir kripto para birimiydi. Ancak bu durum bir anda değişti. Değişimin sebebi ise isim benzerliğiyle meydana gelen yanlış anlaşılmaydı.

Brezilya’nın ünlü yatırım bankası BTG Pactual, Bitcoin fonu oluşturduğunu açıkladı. Fonu, ünlü Winklevoss ikizlerinin kripto para borsası Gemini üzerinde saklamak için bir ekip oluşturduğunu da ekledi. Bu açıklamadan sonra isim benzerliğinden dolayı BTG yani Bitcoin Gold bir anda kitlelerin hedefi oldu.

728×90 muhabbit - Ucuz Bitcoin Diye Bitcoin Gold Aldılar! BTG Fiyatı Rekor Kırdı!300x250 muhabbit - Ucuz Bitcoin Diye Bitcoin Gold Aldılar! BTG Fiyatı Rekor Kırdı!
TUhHLhyv - Ucuz Bitcoin Diye Bitcoin Gold Aldılar! BTG Fiyatı Rekor Kırdı!
Bitcoin Gold 1 aylık fiyat grafiği

250 milyon doları aşan işlem hacimlerini yakalayan Bitcoin Gold son bir haftada %173 oranında bir artış yaşayarak kendi rekorunu kırdı ve 113 dolardan işlem gördü. Bitcoin’in bir hard fork’u ile oluşan Bitcoin Gold’un bu atağı birçok kesimde “ilgi” uyandırdı.

Kripto para dünyasından çeşitli isimleri podcast’inde konuk eden ünlü sunucu Anita Posch da bu konu hakkında görüşlerini açıkladı. Posch, “Bitcoin Gold ucuz Bitcoin değil!” dedi. Bitcoin Gold’un Bitcoin’in hard fork’u ile oluşan bir altcoin olduğuna dikkat çekti.

Posch’un yanı sıra olayın arka planını bilmeyen yatırımcılar Bitcoin Gold’un yükselişinden sonra diğer Bitcoin fork’larının da yükseleceğini iddia etmekte.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar