Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63491.1
2.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3479.06
1.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.81
-2.97%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.5
1.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ukrayna Cumhurbaşkanı, Kripto Para Yasasını, Revizyon Yapılmak Üzere Parlamentoya İade Etti!

Başkan, 8 Eylül’de onaylanan tasarıda düzenleyici değişiklikler yapılmasını istiyor.

Clock
Paylaş
Ukrayna Cumhurbaşkanı, Kripto Para Yasasını, Revizyon Yapılmak Üzere Parlamentoya İade Etti!

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky’nin ofisi tarafından yapılan açıklamada, dijital varlıklar için kapsamlı bir düzenleyici rejim oluşturacak bir yasa tasarısının 6 Ekim tarihinde Parlamentoya geri gönderdiği bildirildi.

Binance BannerBinance Banner

Başkanın ofisinin üzerinde durduğu birincil konu, kripto paralar için önemli olacak yeni bir düzenleyici organın kurulması olarak görülüyor.

“Bu yasayla sağlanan yeni bir organın oluşturulması, devlet bütçesinden önemli harcamalar gerektirecek. Bu nedenle Volodymyr Zelensky, dijital varlıkların dolaşımının düzenlenmesini Ulusal Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yetkisine dahil etmeyi teklif ediyor. “

Ulusal Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ukrayna’nın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile eşdeğer olarak faaliyet gösteriyor. Ancak bütçe ve finans işlemleri açısından halihazırda oldukça yetersiz görülüyor. Bunun nedeni olarak ise, kurum tarafından yayımlanan verilerin yayınlandığı en son yıl olan 2019 itibarıyla, komisyonun bütçesi 135 milyon Grivnanın biraz üzerinde yer alıyordu (yaklaşık 5 milyon ABD doları).  

Ukrayna Kripto Para Alanında Temkinli Davranıyor

Ukrayna’nın parlamento organı Verkhovna Rada’nın, yeni tasarının bir versiyonunu 8 Eylül’de onayladığı biliniyor. Bilindiği üzere ülke, bu noktada yıllardır kripto para birimlerini yasallaştırmak için resmi bir rejim üzerinde çalışmalar yürütüyor. 

Halihazırdaki kripto paralar hakkındaki bu yasal belirsizliğe rağmen, kripto paralar Ukrayna’da dikkate değer bir konumda yer alıyor. Ülkede kripto paralar için bir merkez olma, Ukraynalı firmalara hem yabancı hem de yerli durgun yatırım faaliyetlerinin üstesinden gelmenin bir yolu olarak görülüyor. Ancak yolsuzluk ve sermaye kaçışı ile ülkenin tarihçesinin, düzenleyiciler tarafından ülkenin kripto para girişimlerine olan inancını tehdit edebileceği belirtiliyor. 

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar