Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64107.63
-3.94%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3392.75
-4.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.68
-11.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.9
-5.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ukrayna Hükümeti Kripto Para Yardımlarına Özel Resmî Site Kurdu

Ukrayna ülkenin Rusya’ya karşı savaşının desteklenebilmesi için yapılan kripto para yardımlarının toplanabileceği bir web sitesi kurdu.

Clock
Paylaş
Ukrayna Hükümeti Kripto Para Yardımlarına Özel Resmî Site Kurdu

Ukrayna hükümeti ülkenin Rusya’ya karşı savaşının desteklenebilmesi için yapılan kripto para yardımlarının toplanabileceği bir web sitesi kurdu. Duyurusu 14 Mart 2022 Pazartesi günü yapılan site Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı ve kripto para borsası FTX’in ortaklığıyla kuruldu.

728×90 muhabbit - Ukrayna Hükümeti Kripto Para Yardımlarına Özel Resmî Site Kurdu300x250 muhabbit - Ukrayna Hükümeti Kripto Para Yardımlarına Özel Resmî Site Kurdu

İlginizi çekebilir: Tether Nedir?

Aid for Ukraine” (Ukrayna için yardım) ismiyle açılan web sitesi üzerinden ülkeye yardım etmek isteyen herkes dünyanın herhangi bir yerinden kripto para desteğinde bulunabilecek.

Aid for Ukraine, kripto para yatırımlarını fiat paraya çeviren ve Ukrayna Merkez Bankası’na ileten kripto para borsası FTX ile ortak olarak çalışıyor.

Bakanlığın FTX ortaklığı bir kripto para borsasının kamusal bir finansal kurum ile yardım amaçlı ilk iş birliği olarak tarihe geçti.

Ukrayna’ya yardım için gerekli tüm kripto para adresleri ve banka hesabı bilgileri web sitesi üzerinde yer alıyor. Bağışçılar BTC, ETH, USDT, DOT, SOL, DOGE, ve XMR dahil olmak üzere pek çok kripto para formunda ülkenin Rusya’ya karşı mücadelesine destekte bulunabiliyor. Ukrayna hükümeti dolar, euro ve pound başta olmak üzere pek çok fiat para yardımını da kabul ediyor.

Berlinde halk Rusyanin Ukrayna işgalini protesto ediyor. 901x600 - Ukrayna Hükümeti Kripto Para Yardımlarına Özel Resmî Site Kurdu
Berlin’de halk Rusya’nın Ukrayna işgalini protesto ediyor.

Ukrayna Hükümeti 50 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Yardımı Topladı

Şimdiye dek sitede toplanan yardım sayısı 50 milyon doları aştı. Dijital Dönüşüm Bakanlığı’ndan gelen açıklamaya göre toplanan bağışlar askeri ekipman alımının yanı sıra Rusya’nın propagandasına karşı bilgi savaşı yürütmekte ve Ukrayna’da olup biteni dünyaya anlatmakta da kullanılacak.

Bağışlar aynı zamanda siber güvenlik ve dijital altyapının iyileştirilmesi, göçmenlerin kayıtlarının tutulması ve güvenliklerinin sağlanması ile teknik ekipman alımında da kullanılacak.

Mart 2022 başında konuya dair konuşan Dijital Dönüşüm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov hükümetin askeri tedarikler için 15 milyon dolardan fazla harcama yaptığını dile getirmişti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar