Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66876.5
-0.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3450.63
-1.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.44
5.61%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.4
-0.77%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Ukrayna, NFT’lerin Alım Satım ve Bağışının Yapılmasına İmkan Sağlayan Yeni Bir Web Sitesi Başlattı!

Ukrayna hükümeti, halihazırda devam eden savaş mücadelesi için daha fazla fon toplamak istiyor.

Clock
Paylaş
Ukrayna, NFT’lerin Alım Satım ve Bağışının Yapılmasına İmkan Sağlayan Yeni Bir Web Sitesi Başlattı!

Ukrayna hükümeti, hâlihazırda devam eden savaş mücadelesi için daha fazla fon toplamak amacıyla, insanların NFT’ler bağışlamasına ve alım satım yapmasına imkan sağlayan bir web sitesi başlattı.

728×90 muhabbit - Ukrayna, NFT'lerin Alım Satım ve Bağışının Yapılmasına İmkan Sağlayan Yeni Bir Web Sitesi Başlattı!300x250 muhabbit - Ukrayna, NFT'lerin Alım Satım ve Bağışının Yapılmasına İmkan Sağlayan Yeni Bir Web Sitesi Başlattı!

Yeni site, çeşitli NFT’leri ve kullanıcıların bunları satın almak için teklif verebilecekleri OpenSea’deki sayfalarına bağlantıları listeliyor. Site üzerinde birçok ünlü NFT koleksiyonuna ait içerikler yer alıyor.

ukrayna nft 1200x404 - Ukrayna, NFT'lerin Alım Satım ve Bağışının Yapılmasına İmkan Sağlayan Yeni Bir Web Sitesi Başlattı!

Konu ile ilgili olarak kısa süre önce açıklama yapan Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, toplanan fonların her zaman olduğu gibi Ukrayna zaferine katkıda bulunacağını dile getirdi.

Hatırlanacağı üzere Ukrayna, mart ayının sonunda kendi NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. Bu girişim ile ilgili açıklama yapan hükümet yetkilileri, 1 Mayıs 2022 için planlanan ikinci bir NFT airdrop dağıtımını duyurdu.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Kripto Para Bağışları Ülkeye Büyük Katkı Sağlıyor

Ukrayna, savaş döneminde tüm dünyaya destek talebinde bulundu. Bu işlem için de çeşitli web siteleri kurularak insanların maddi yardım etmesi sağlandı. Hatta bu yardımların en çok dikkat çekeni ve etkili olan kripto paralar ile yapılan bağışlar oldu. Bu kapsamda kurulan sitelerden elde edilen verilere göre, ülke en 100 milyon dolar değerinde bağış topladı.

Ukrayna tarafı ise yapılan bu bağışları olabildiğince kendilerine faydalı olacak alanlarda kullanmaya çalıştıklarını belirtiyor. Son yapılan açıklamalarda, yapılan bu kripto para bağışlarının, silahlı kuvvetler için binlerce kurşun geçirmez yelek, paketlenmiş öğle yemeği, ilaç ve diğer malzemelere dönüştürüldüğü belirtildi.

Son olarak yeni girişi ile ilgili açıklama yapan Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov Twitter’da yaptığı bir paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Blockchain, kripto paralar ve NFT’ler, füzeleri durdurmayacak, ancak bunlar, savunucularımızı korumanın ve Ukrayna’yı inovasyon dostu bir ülke olarak yeniden inşa etmenin bir yolunu sunuyor.”

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar