Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66914
-5.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3220.39
-8.85%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.49
-17.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $581.2
-5.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ukraynalı Siyasetçilerin 19 Yaşındaki Oğlunun 24 Milyon $’lık Monero’su Bulunuyor!

Yeni görevine atanması ile birlikte kripto para varlıklarını açıklayan Solod, önemli miktarda XMR bulunduruyor.

Clock
Paylaş
Ukraynalı Siyasetçilerin 19 Yaşındaki Oğlunun 24 Milyon $’lık Monero’su Bulunuyor!

Ukraynalı siyasetçiler Natalia Korolevska ve Yuriy Solod’un oğlu Rostyslav Solod, 24 Milyon $ değerinde Monero’su (XMR) bulunduğunu açıkladı. Yeni görevine atanması ile birlikte kripto para varlıklarını açıklayan Solod, önemli miktarda XMR bulunduruyor. Gizlilik özellikleri ile öne çıkan XMR Solod’un en büyük kripto para yatırımı olarak öne çıkıyor.

728×90 muhabbit - Ukraynalı Siyasetçilerin 19 Yaşındaki Oğlunun 24 Milyon $'lık Monero'su Bulunuyor!300x250 muhabbit - Ukraynalı Siyasetçilerin 19 Yaşındaki Oğlunun 24 Milyon $'lık Monero'su Bulunuyor!

Kramatorsk bölgesinde yeni görevine atanan Solod, toplamda 185,000 XMR’ı bulunduğunu duyurdu.

XMR yatırımlarına 14 yaşında başladığını belirten Solod, 2015’de Monero ile tanıştığının altını çiziyor.

Bahsi geçen dönemde XMR 0.50 $ seviyelerinden işlem görüyordu. 185,000 XMR’ın tümünü bu dönemde alması halinde 90,000 $’lık bir yatırım gerçekleştirdiği düşünülen Solod yaptığı açıklamada, satın alımın 65,000 $’a gerçekleştirildiğini belirtmiş durumda.

Yapılan açıklamada Solod’un XMR’ları “mülk” olarak tanımlanmakta.

2020 yılının Mart ayında yeni bir deklarasyon ile öne çıkan Ukrayna Yolsuzluğu Önleme Birimi, devlet çalışanlarına kripto para varlıklarını açıklama zorunluluğu getirmişti.

Düzenleme ile birlikte kişilerin kripto para varlıklarının miktarının, yatırım tarihlerinin ve toplam değerlerinin açıklanması bekleniyordu.

Michael Chobanian ise düzenlemelerin yeterli olmadığını belirtiyor. Doğru açıklamaların yapılmaması halinde herhangi bir cezai yaptırımın bulunmadığının altını çizen Chobanian, devlet kurumlarının açıklanan verileri ve varlıkları doğrulamasının mümkün olmadığını belirtti.

Devletin elinde gerekli araçlar yok.

MIchael ChobanIan

Chobanian’a göre kişiler yasadışı varlıklarını saklamak için kripto paraları bulunduğunu iddia edebilir. Yasadaki eksikliğe değinen Chobanian, kişinin 100 Milyon BTC’ye sahip olduğunu bile iddia edebileceğini, çünkü herhangi bir kontrol mekanizması bulunmadığını belirtiyor.

Ukrayna tarafından ortaya konan düzenlemeyi siz nasıl yorumlarsınız?

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar