Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66028.32
0.19%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3549.19
3.68%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.99
1.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605.3
1.27%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Uluslararası Satranç Federasyonu NFT Pazarına Yönelik Planlarını Açıkladı!

FIDE, kendi NFT pazarına sahip olan ilk uluslararası spor derneği oldu!

Clock
Paylaş
Uluslararası Satranç Federasyonu  NFT Pazarına Yönelik Planlarını Açıkladı!

Uluslararası Satranç Federasyonu (FIDE), değiştirilemez token (NFT) pazarına yönelik planlarını açıkladı. Satranç, dijitalleşen dünyanın en eski oyunlarından biri olarak hala birçok kişi tarafından sevilerek oynanıyor.

728×90 muhabbit - Uluslararası Satranç Federasyonu  NFT Pazarına Yönelik Planlarını Açıkladı!300x250 muhabbit - Uluslararası Satranç Federasyonu  NFT Pazarına Yönelik Planlarını Açıkladı!

FIDE, 2021 Kasım ayının sonunda açılacak olan NFT pazar yerinin adını “ChessNFT” olacağını duyurdu.

Kendi NFT ekosistemini oluşturan ilk küresel spor federasyonu olan FIDE, bu gelişmeyi de Dünya Satranç Şampiyonası’ndan önce yapmış olacak. Bu yüzden dünya şampiyonasında ödüllerin NFT olarak verilmesi kimseye sürpriz olmayacağını söyleyebiliriz. Satranç Şampiyonası, 24 Kasım 2021 ve 16 Aralık 2021 tarihleri ​​arasında Expo 2020 Dubai’de gerçekleşecek.

Spor ve NFT

Geçtiğimiz aylarda, ünlü dünya şampiyonu Magnus Carlsen, Meltwater Champions Satranç Turunda ödül olarak bir NFT kupası kazandı. NFT, bir hayrana 6.88 ETH karşılığında açık artırmayla satıldı ve satın alan kişi Carlsen ile oynama şansı elde etti. NFT’lerin bu şekilde gerçek hayatta bir özelliğe sahip olması, NFT’leri benimseyemeyen insanlar için anlamak daha kolay bir hale geliyor.

ChessNFT pazarını hayata geçirmek için TON Labs ile anlaştı. NFT’ler, Everscale Ağının bir ürünü olan TrueNFTs adlı teknolojinin yeni bir varyasyonunu kullanacak. TrueNFT’ler, genellikle gerçek medya dosyalarını blok zincirinin kendisinde depolar. Platformun arayüzü, sürüme göre hem normal (fiat) para hem de kripto para birimlerinin kullanımına da uyum sağlayacak.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar