Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66691.89
3.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3504.78
2.38%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.41
4.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.1
3.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Uniswap Labs, SEC’nin Wells Bildirisine yanıt verdi

Clock
Paylaş
Uniswap Labs, SEC’nin Wells Bildirisine yanıt verdi

Uniswap Labs, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kendilerine karşı yayınlanan Wells bildirimine yanıt verdi. SEC, Uniswap Labs’i kayıtsız menkul kıymet borsası ve komisyoncusu olarak faaliyet göstermekle suçlamıştı.

Uniswap Labs, bugün yaptığı açıklamada, SEC’nin merkeziyetsiz borsa (DEX) Uniswap’in, UNI token’larının bir yatırım sözleşmesi olduğunu iddia ettiğini belirtti. Borsa bu nedenle SEC’nin kendilerini kayıtsız bir menkul kıymet borsası ve komisyoncusu olarak hareket ettiğini ileri sürdüğünü söyledi.

728×90 muhabbit - Uniswap Labs, SEC'nin Wells Bildirisine yanıt verdi300x250 muhabbit - Uniswap Labs, SEC'nin Wells Bildirisine yanıt verdi

Uniswap Labs, bu iddialara karşı çıkarak, SEC’in teorilerinin aşırı agresif olduğunu ve düzenleyicinin yetki alanını aşmaya çalıştığını belirtti. Şirket, Meclis’in ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) dijital varlık ticareti konusunda yetki veren bir yasa tasarısını geçireceğine inandığını ifade etti. Ayrıca Uniswap Labs, SEC’nin modası geçmiş ticari ve finansal sistemleri iyileştiren açık kaynak teknolojisini benimsemesi gerektiğini vurguladı.

‘Yanıltıcı ve Zayıf’ Argümanlar

Uniswap Labs’ın liderleri SEC’nin merkezi olmayan borsaya yönelik suçlamalarının büyük çoğunluğunun yanlış yönlendirildiğini belirtti. Firmanın Baş Hukuk Sorumlusu Marvin Ammori, sosyal medya platformu X’te yaptığı açıklamada, SEC’nin argümanlarının platformun emtia kullanımını ve bu emtiaların gerçekte ne olduğunu tam olarak dikkate almadığını söyledi.

Ammori, SEC’nin yaklaşımının yanıltıcı olduğunu ve dijital varlık ticaretinin doğasını anlamadığını vurguladı. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar