Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62437.5
5.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3331.38
5.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.05
4.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $552.7
3.81%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Uniswap Labs ve Across Protocol ERC-7683 token standardını tanıttı

Clock
Paylaş
Uniswap Labs ve Across Protocol ERC-7683 token standardını tanıttı

Uniswap Labs ve Across Protocol, Ethereum ekosistemindeki zincirler arası işlemleri daha verimli hale getirmek için ERC-7683 isimli yeni bir token standardı geliştirdi.

ERC-7683 standardı, zincirler arası işlemler için evrensel bir dolgu ağı oluşturarak, aktarıcı parçalanmasının yarattığı sorunların önüne geçmeyi hedefliyor. Bu standart, işlemlerin takibini ve düzenini sağlamak için tüm zincirler arası siparişlerin aynı yapıda olmasını öngörüyor.

728×90 muhabbit - Uniswap Labs ve Across Protocol ERC-7683 token standardını tanıttı300x250 muhabbit - Uniswap Labs ve Across Protocol ERC-7683 token standardını tanıttı

ERC-7683, UniswapX platformunda olacak

Uniswap Labs, bu yeni token standardını yakında piyasaya sürülecek UniswapX platformunda zincirler arası takaslar için kullanacak. Temmuz 2023’te duyurulan UniswapX, otomatik piyasa yapıcılar (AMM’ler) ve diğer likidite kaynakları aracılığıyla ticaret imkânı sunuyor.

Across Protocol, sosyal medya platformu X üzerinden ERC-7683’ün detaylarını paylaşarak, yeni standardın zincirler arası işlemleri daha düzenli hale getireceğini belirtti. Protokol, amaç tabanlı uygulamaların artmasıyla birlikte kendi aktarıcı ekosistemlerini oluşturmanın ve korumanın sürdürülebilir olmadığını vurguladı.

Dolgu ağı, farklı zincirler arasındaki işlemleri kolaylaştıran bir aracı olarak görev yaparken, aktarıcılar ise bu işlemlerde köprü rolü üstleniyor. Bu yeni standart, bu işlemlerin daha verimli ve güvenilir olmasını sağlıyor.

Across Protocol, zincirler arası işlemler için amaca dayalı çözümler sunan bir platform olarak, yeni standartların entegrasyonuyla daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmeyi hedefliyor. Geliştirici belgelerinde belirtilenlere göre L2’ler Ethereum’un ölçeklenebilirliğini artırsa da kullanıcı deneyimini olumsuz etkiliyor. Bu nedenle amaca dayalı bir tasarım yaklaşımının birlikte çalışabilirlik sorunlarına çözüm getireceği öngörülüyor. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar