Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66535.99
4.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3484.7
2.64%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.09
4.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590
3.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Uniswap Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

Merkezsiz borsaların lideri Uniswap ve tokeni UNI rekor kırmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
Uniswap Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

Merkezsiz borsaların lideri Uniswap, rekor kırmaya devam ediyor.

Yaşanan artış ile birlikte likidite noktasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Uniswap, 3.5 Milyar $’ın üzerinde likidite barındırıyor.

728×90 muhabbit - Uniswap Rekor Kırmaya Devam Ediyor!300x250 muhabbit - Uniswap Rekor Kırmaya Devam Ediyor!
Screen Shot 2021 01 19 at 20.02.47 1196x600 - Uniswap Rekor Kırmaya Devam Ediyor!
Uniswap Likiditesi

Havuzlardaki UNI ödüllerinin son bulması ile birlikte geçtiğimiz dönemde büyük likidite kaybı yaşayan Uniswap, güçlü bir şekilde geri dönmüş görünüyor.

Son dönemde yaşadığı artış ile birlikte DeFi ekosisteminin geleceği adına çok önemli mesajlar veren Uniswap, açık ara en yüksek likiditeye sahip merkezsiz borsa konumunda bulunuyor.

Halihazırda V2 versiyonu bulunan platformun V3 versiyonu ise dört gözle bekleniyor. 2021 yılının ilk çeyreği içinde başlatılmaıs beklenen V3 versiyonu ile birlikte Uniswap’in Layer 2 çözümleri ile topluluğun karşısına çıkması umut ediliyor. Layer 2 ile birlikte Ethereum üzerinde ayrı bir katmanda işlemlere izin verecek olan Uniswap, daha düşük işlem maliyeti ve süresi ile işlem yapabilme kapasitesine sahip olacak.

Bu özellik ile birlikte kullanıcılar, Ethereum üzerinde merkezsiz borsalarda işlem yapmanın yüksek maliyetinden kurtulmayı hedefliyor.

Fiyatı ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Uniswap tokeni UNI de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 10 $ seviyelerine göz diken UNI, an itibarıyla 9.20 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Merkezsiz Borsa Hacimleri Rekor Kırıyor

Uniswap ile birlikte merkezsiz borsa hacimleri de rekor kırmış durumda. Bir önceki zirvesini geride bırakan hacimler, yeni rekor ile 2021 yılında yoluna devam ediyor.

İçinde bulunduğumuz ay henüz bitmemiş olmasına rağmen The Block tarafında paylaşılan güncel rakamlar, yeni rekoru işaret ediyor. Sadece 20 günde tüm zamanların rekorunu kıran merkezsiz borsa hacimlerinin bir önceki rekoru Eylül ayında yaşanmıştı.

Uniswap’in ardıdan en büyük hacim sahibi borsa Sushiswap olarak öne çıkarken, üçüncü sırada ise Curve bulunuyor.

DeFi ekosisteminin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar