Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65416.24
1.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3156.81
2.71%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.61
3.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $568.6
0.92%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Uniswap Sahipleri V3 Protokolü İçin Ethereum Yerine BNB Chain’i Tercih Etti!

Uniswap sahiplerinden şaşırtıcı anket sonucu çıktı

Clock
Paylaş
Uniswap Sahipleri V3 Protokolü İçin Ethereum Yerine BNB Chain’i Tercih Etti!

Uniswap, kullanıcılarına kendi yönetişim forumunda v3 protokolünün hangi ağda kullanılması gerektiği hakkında bir teklif sundu ve kullanıcıların %80’i BNB Chain’i seçti.

Uniswap’in yerel tokenı UNI sahiplerinin oy kullandığı teklifte çoğunluk şu anda Uniswap’in olduğu Ethereum ağının rakibi olan BNB Chain lehinde oy kullandı. Teklif, 17 Ocak 2023 tarihinde merkezi olmayan finans protokolü Plazma Finance CEO’su Ilia Maksimenka tarafından sunuldu. Maksimenka, Uniswap v3 protokolünün neden BNB Chain üzerinde olması gerektiği hakkında şunları söyledi:

728×90 muhabbit - Uniswap Sahipleri V3 Protokolü İçin Ethereum Yerine BNB Chain'i Tercih Etti!300x250 muhabbit - Uniswap Sahipleri V3 Protokolü İçin Ethereum Yerine BNB Chain'i Tercih Etti!

“Birçok sebepten dolayı (bir tanesi lisansın süresinin geçmesi) Uniswap’ın BNB PoS Chain üzerine konuşlandırmanın tam zamanı olduğuna inanıyoruz.”

Yönetişim forumunda yapılan tartışmalardan sonra topluluğun fikir hakkında ne düşündüğüne dair bir durum kontrol anketi başlatıldı. BNB Chain’e geçme fikrini %80 gibi büyük bir oran kabul ederken %20’lik kısım bu fikre karşı geldi.

Uniswap’in Kararına Yazılım Şirketi ConsenSys’den de Destek Geldi

Blok zinciri yazılım şirketi ConsenSys de bu hareketi desteklediğini açıkladı. ConsenSys şirketi, merkezi olmayan bir protokolün farklı ağlarda kullanılması onu daha çok “bağımsız ve belirli bir zincire bağlı değil” olarak görülmesine sebep olur açıklamalarında bulundu. Konu hakkında açıklama yapan Consensys’in DAO Yönetişim Stratejisti Cameron O’donnell şunları söyledi:

“Kişisel görüşlerden bağımsız olarak, BSC pazarına giren Uniswap, mevcut ve gelecekteki kullanıcılara merkezi olmayan değişim protokolü için güvenli ve yerleşik bir ortam sağlayacaktır.”

ConsenSys yöneticisi ayrıca şirketin, Uniswap’ın bir sonraki zincirinin bilinmemesinin tüm kullanıcıların yararına olduğuna inandığını açıkladı. Yönetişim teklifinin kabul edilmesinden sonra Plasma Finance takımı, BNB Chain’e geçiş için gerekli akıllı sözleşmelerin yerleştirilmesinin 5 ila 7 hafta sürebileceğini açıkladı.

22 Aralık 2022 tarihinde BNB Chain, Ethereum’u eşsiz adres sayısında geçmişti. BSC Scan’den alınan verilere göre, BNB Chain’de 233 milyon adres olmasına rağmen Ethereum’da 217 milyon eşsiz adres bulunuyor.

Onaylanan anketin teklif yerine geçmesi için ilk 3 oylamada onay alması gerekiyor. Yani Uniswap’in BNB Chain’e geçmesi için birden fazla kez daha onaylanması gerekiyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar