BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Uniswap Tokeni UNI Karşınızda! İşlem Yapanların UNI Token’leri Hazır!

Yapılan açıklama ile birlikte Uniswap platformunun kendi tokeni UNI başlatılmış oldu.

Yayın:

-

Uniswap

Uniswap dün gece yaptığı duyuru ile birlikle kendi tokenini duyurdu.

Yapılan açıklama ile birlikte Uniswap platformunun kendi tokeni UNI başlatılmış oldu.

Platformun yönetişim tokeni olan UNI, artık işlemlere hazır. Kontrat detaylarına göre toplam arzı 1 Milyar adet olan UNI Token, halihazırda 23,000’den fazla adrese dağıtılmış durumda.

Yayınlanan blog yazısında toplam arzının yüzde 60’ının topluluğa dağıtılacağını belirten Uniswap ekibi, arzın yüzde 15’inin dağıtıldığını da açıklamış durumda.

Merkezsiz Finansal Yapı

Özellikle son dönemde merkezsiz finansal yapılara daha çok ihtiyaç duyulduğunu ve bu sebeple de talep noktasın büyük bir artış yaşandığını belirten Uniswap ekibi, protokol ile ilgili oldukça önemli veriler de paylaştı.

2 Yıldan Kısa Sürede Neler Oldu

İki yıldan kısa süre içerisinde 250,000’den fazla farklı cüzdan ile 8,484 farklı varlık işlemi gerçekleştirildiğini belirten ekip, 20 Milyar $’dan fazla bir hacim de oluşturulduğunu açıkladı.

Ekip platformun 49,000’den fazla likidite sağlayıcı ile 1 Milyar $’ın üzerindeki likiditeyi barındırdığı ve koruduğu belirtilirken, toplamda 56 Milyon $’dan fazla “fee” ödendiğinin de altını çizdi.

4 Yılda Tamamlanacak

Genesis Mining ile birlikte 1 Milyar adetlik arzın tamamının oluşturulduğunu belirten ekip, 4 yılın sonunda tüm tokenlerin sahiplerine ulaşmış olacağını açıkladı.

Yüzde 60’lık kısım topluluğa giderken, yüzde 21.51’lik kısım ekip üyelerine ve gelecekte dahil olacak ekip üyeleri için ayrılmış durumda.

Yüzde 17.80’lik kısım yatırımcılara giderken, yüzde 0.069’luk kısım da danışmanlar için ayrılmış görünüyor.

Önümüzdeki 4 yıl için planlanan dağılım ise şu şekilde.

Uniswap’te İşlem Yapanlara UNI Veriliyor

Geçtiğimiz dönemde Uniswap’ta işlem yaptıysanız bu detay tam size göre.

Geçmişteki tüm kullanıcılar ve likidite sağlayıcılar UNI Token dağıtımından payını alabilecek. Eğer siz de Uniswap üzerinde işlem gerçekleştirdiyseniz UNI Token’lerinizi buradan talep edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Arjantin’de, Dolar’a Vergi Geldi Halk Kripto Paralara Yöneldi

Arjantin halkı parasını korumanın yollarını arıyor.

Yayın:

-

By

Arjantin hûkümeti, kısa süre önce ABD Doları üzerinden yapılan tüm alışverişlerde % 35 vergi uygulamaya başladı. Alışverişlere getirilen bu yeni dolar vergisi haberlerinin ardından değerini USD’ye sabitlenmiş stablecoin’ler için bir kullanım alanı oluşmaya başladı.

Arjantin merkez bankası, ülkenin geçirdiği zorlu ekonomik süreçler nedeniyle artan ABD doları talebine yetişmekte hayli zorluk çekiyor. Merkez Bankası yerel para birimindeki yüksek enflasyon oranı nedeniyle sert önlemler almaya başladı. Bu önlemler arasında en göze çarpanı ise  enflasyon ile mücadele için ABD dolarına getirilen yeni% 35 dolarlık vergi oldu.

Arjantin halkı da, Merkez Bankasının sert önlemlerine karşı kendilerini korumak ve ani fiyat artışlarına karşı ayakta durabilmek için ABD Doları biriktirmeye başladı. Ancak dolar ile ilgili ülkede yeterli rezervi bulunmaması ve bunun farkında olan vatandaşların farklı seçeneklere yönelmesine neden oldu.

Halkın bu hamleler için bulduğu en önemli girişim kripto paralara yönelmek oldu. Ülkede vergi açıklaması yapıldıktan kısa bir süre sonra, stablecoin kripto para işlem hacimlerinde kayda değer bir artış yaşandı. Ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarındaki stablecoin’ler, ABD doları için iyi bir alternatif arayan Arjantinliler arasında favori haline geldi. Artık elindeki paraların değerinin düşmesinden endişe duyan vatandaşlar yatırımlarını güvende buldukları borsalardaki stablecoin’lere kaydırmaya başladı. Ülkede fiziksel dolar azlığı ve yerel para biriminin değersizleşmesi insanların alışverişlerinde de stablecoin kullanmaya başlamasına neden oldu. Bu sayede ülkede kripto paralar son günlerde popüler hale geldi ve insanların kripto paralara olan ön yargısı da bir bakıma azalmış oldu.

Dolar Talebi Patladı

Ülkede, ABD dolarına olan talep bu yıl % 900 oranında arttı ve merkez bankası arzını tekeline aldı. Yayınlanan haberlere, Arjantin’de ABD doları satın alan insan sayısının Nisan 2020’de 435.000 iken aynı yılın Ağustos ayında 5 milyona çıktığını gösteriyor.

Arjantinli FM&A firmasının ekonomist ortağı Fernando Marull, ABD dolarına olan bu yüksek talebi sınırlamamanın sonuçlarının ülke için felaket olabileceğini söyledi. Marull’a göre, ekonomik çöküntü bu şeklide devam ederse Arjantin Merkez Bankası ayda 1,1 milyar ABD doları dağıtmak zorunda kalabilir. Ağustos ayında 8 milyar dolar olan dolar rezervi göz önüne alındığında, dolar talebini kısmak için hûkümetin sert hamleler alması kaçınılmaz bir geçek haline geldi. 

Yakında ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarında farklı stablecoin’lerin listelenmesi ve çeşitliliğin artması beklenen bir gelişme olacaktır.

Diğer Stablecoin Haberleri İçin: Stablecoin Haberleri

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Tüm Borsalar Listeliyor! İşte Uniswap Tokeni!

Ardı ardına gelen duyurular ile birlikte oldukça hareketli saatler yaşanıyor. UNI başlatıldıktan sadece 3 saat sonra neredeyse tüm kripto para borsaları tarafından listelenmeye başlıyor.

Yayın:

-

uniswap UNI

Dün gece yapılan duyuru ile birlikte listelenen Uniswap tokeni UNI, bu sabah ardı ardına gelen duyurular ile birlikte borsalarda listelenmeye başladı.

Geçmişte platformu kullanan kullanıcılara ve likidite sağlayıcılara dağıtılan Uniswap tokeni UNI listelemesi için kripto para borsaları adeta birbirleriyle yarışıyor.

Ardı ardına gelen duyurular ile birlikte oldukça hareketli saatler yaşanıyor. UNI başlatıldıktan sadece 3 saat sonra neredeyse tüm kripto para borsaları tarafından listelenmeye başlıyor.

Huobi’den Ekstra Ödül

Huobi, UNI listelemesi gerçekleştire borsaların başında geliyor. Yaptığı duyuru ile birlikte Huobi 400 ve üzeri UNI yatırma işlemi gerçekleştiren kullanıcılarına 50 $ bonus vereceğini açıkladı.

FTX Listeliyor

FTX tarafında da oldukça hızlı bir listeleme gelmiş durumda. Hem spot markette hem de vadeli işlem tarafında listelemeyi aynı anda gerçekleştiren FTX, UNI için Perpetual Swap ürününü tanınan ilk borsa konumunda bulunuyor.

Binance Listelemesi

Binance tarafında da hızlı bir listeleme gelmiş durumda. İlk olarak spot markette listeleme kararı alan Binance, yaklaşık 1 saat sonrasında yaptığı yeni bir duyuru ile birlikte 50x kaldıraç ile birlikte UNI için vadeli işlemleri de başlattığını açıkladı.

Coinbase Listeliyor

Herhangi bir listeleme duyurusu yapmadan direkt olarak emir defterlerinin hazırlandığını duyuran Coinbase de listeleme furyasına katılan borsalar arasında bulunuyor.

OKEx

OKEx tarafında da hızlı bir listeleme gelmiş durumda. Rekabetin oldukça yüksek olduğu UNI listelemesinde OKEx de hem spot market hemde perpetual swap işlemlerini aynı anda başlatıyor. Ek olarak borsa UNI için alım-satım işlemlerinden komisyon almayacağını da açıkladı.

Kripto para borsalarının gerçekleştirdiği hızlı listeleme hakkında ne düşünüyorsunuz?

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.