Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69937.38
0.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3786.7
3.62%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.11
4.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $615.6
4.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Uniswap, topluluk yönetimine ilişkin değişiklikler önerdi

Clock
Paylaş
Uniswap, topluluk yönetimine ilişkin değişiklikler önerdi

Merkeziyetsiz borsa (DEX) Uniswap’ın yönetişim tokenı UNI’nin değeri, vakfın yaptığı bir öneriden sonra arttı. Uniswap Vakfı, topluluk yönetimine ilişkin bazı değişiklikler önerdi. Öneriye göre, UNI tokenlarını delege eden ve stake eden kullanıcıları ödüllendirmek için ücret mekanizması değişecek.

728×90 muhabbit - Uniswap, topluluk yönetimine ilişkin değişiklikler önerdi300x250 muhabbit - Uniswap, topluluk yönetimine ilişkin değişiklikler önerdi

Uniswap Vakfı’nın teklifine göre, güncellemeler daha düşünceli, ilgili ve aktif delegasyonu motive etmeyi amaçlıyor. Öneride, UNI tokenlarını devreden ve stake eden kullanıcıları ödüllendirmek için ücret mekanizmasının arttırılması yer alıyor.

Uniswap Vakfı yaptığı teklifte, “Delegasyonu protokol ücretlerine bağlayarak sadece delegasyonu değil, aynı zamanda düşünceli ve aktif delegasyonu teşvik ederek yönetişimi canlandırmaktan heyecan duyuyoruz. Özellikle UNI token sahiplerinin, oyları ve protokole katılımları, protokolün büyümesine ve başarısına yol açacak delegeleri seçme konusunda teşvik edeceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Teklif oylaması 1 Mart’ta

Uniswap Vakfı teklifin anlık görüntü oylamasını 1 Mart’ta yapacak. Zincir üstü oylama ise 8 Mart’ta olacak.

Teklif duyurusundan sonra UNI fiyatında ani bir yükseliş oldu. UNI token CMC verilerine göre 7.17 dolardan işlem görürken, hızlı bir yükselişle yüzde 70’ten fazla değer kazanarak 12.28 dolara çıktı. UNI token, TSİ 20.27 itibarıyla 11 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar