Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66676.17
-5.96%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3207.34
-9.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.12
-18.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.5
-6.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Uniswap V3 Arbitrum ve Optimism İçin Çalışmalara Devam Ediyor!

Uniswap artık hem Arbitrum hem de Optimism için “layer-2” çözümlerini desteklemeyi planlıyor!

Clock
Paylaş
Uniswap V3 Arbitrum ve Optimism İçin Çalışmalara Devam Ediyor!

Uniswap topluluğu, “layer-2” ölçeklendirme çözümü olan Arbitrum’da, DEX v3 yinelemesinin başlatılması için oy kullandı.

Uniswap’ın yaratıcısı Hayden Adams, 27 Mayıs’ta oylamayı duyurdu. Teklifin yönetim oylamasının UNI token sahiplerinden 41,35 milyon oy aldığını söyledi. Ayrıca hiç muhalif oy almadığını da dile getirdi.

728×90 muhabbit - Uniswap V3 Arbitrum ve Optimism İçin Çalışmalara Devam Ediyor!300x250 muhabbit - Uniswap V3 Arbitrum ve Optimism İçin Çalışmalara Devam Ediyor!
adams hayden twıtter

Dağıtımı planlamak ve ara yüzünü tasarlamak için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Arbitrum, akıllı sözleşmenin ölçeklenebilirliğini araştırmak için 2019’da 3,7 milyon $ topladı. 2020’nin başlarında Ethereum için ilk “roll-up” sistemini başlattı.

Arbitrum, Kasım 2020’de Uniswap v2’nin testnet portu için işlem ücretlerinde 55 kat azalma sağladığını açıkladı. Ayrıca Ethereum ana ağındaki “jusseven”e kıyasla saniyede 390 transferi destekliyor.

Adams, Uniswap ekibinin “layer-2” ölçeklendirme çözümü olan Optimism’in piyasaya sürülmesinden “inanılmaz derecede heyecanlı” olduğunu söyledi. Adams, Uniswap’in yakın gelecek için hala Optimism üzerinde bir yenilik hedeflediğini belirtti.

A16z liderliğindeki bir Şubat finansman turunda 25 milyon dolar $ toplayan Optimism, Mart ayında lansmanının erteleneceğini duyurdu. Mainnet için Temmuz ayında olabileceğini söyledi.

Optimism’nin gecikmesi, Aave’nin ağda 10 rakamlı bir TVL’yi çabucak çekmesinin ardından Polygon’un erken bir liderlik almasıyla birlikte, diğer “layer-2” ölçeklendirme çözümlerine pazar payını güvence altına almak için fırsatlar sağladı.

Arbitrum mainnet için için 28 Mayıs’ı hedefliyor. Geliştiriciler, lansmandan sonra başlangıçta Arbitrum’a özel erişime sahip olacak. Ağın ilk projesi olan “cohort” için altyapıyı oluşturması ve test yapması gerekiyor.

Mayıs ayı başlarında OKEx, protokolle para yatırma ve çekmeyi etkinleştiren ilk büyük merkezi borsa oldu. Ayrıca Arbitrum, The Graph, Bancor ve Biconomy ile önemli ortaklıklar kurmuştur.

Mart ayında, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Arbitrum’a “Ethereum Virtual Machine” konusundaki ilerlemesinden dolayı övgüde bulundu.

Piyasaya sürüldüğünden bu yana, Uniswap v3, şu anda v2’nin toplam değerinin% 26’sını kilitli olmasına rağmen v3, günlük hacimde v2’yi geride bırakarak, daha üstün sermaye verimliliği sağlama vaadini yerine getirdi.

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi için Telegram grubumuza katılabilirsiniz ..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar