Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67231.32
-0.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3459.64
-1.37%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.01
1.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593
-1.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Uniswap v3, Avalanche Ağı’nı Destekleyecek!

Uniswap’in yeni kararı Avalanche!

Clock
Paylaş
Uniswap v3, Avalanche Ağı’nı Destekleyecek!

En çok kullanılan kripto para platformlarından biri olan Uniswap, Avalanche ağı’nı desteklemek için hazırlık yapıyor.

Merkeziyetsiz kripto para borsası (DEX) Uniswap, kripto para ile ilgilenen hemen herkesin bildiği bir platformdur. Uniswap Vakfı, 1 Nisan 2023 tarihinde Business Source License’ın (BSL) bitmesinden dolayı geliştiriciler, Uniswap V3 üzerinde çalışarak fork yapabilecekler. Uniswap, Ava Labs ile konuştuktan sonra Uniswap’ın gelişen Avalanche ekosisteminde daha etkin şekilde kullanılacağını inandıklarını söyledi. Uniswap Vakfı, bu açıklamadan sonra 12 Mart 2023 tarihinde başlayıp 17 Mart 2023 tarihinde sonlanan bir oylama başlattı. Oylamadan %91,26 evet oyuna karşılık %8,74 hayır sonucu çıktı.

728×90 muhabbit - Uniswap v3, Avalanche Ağı'nı Destekleyecek!300x250 muhabbit - Uniswap v3, Avalanche Ağı'nı Destekleyecek!

Uniswap Vakfı, Avalanche ile anlaşmalarının sebebinin ise içinde bir çok etkili uygulama bulunmasından dolayı olduğu açıkladı. Avalanche ağında Uniswap benzeri bir DEX olan Trader Joe v2’nin 24 saatlik işlem hacmi 92,45 milyon dolar. Uniswap’teki 24 saatlik işlem hacmi ise 1,7 milyar dolar civarı. Uniswap Vakfı, gelişen Avalanche ekosistemine daha fazla likidite sağlayarak ekosistemin çok daha hızlı büyüyeceğini düşünüyor.

Uniswap Vakfı ayrıca, Avalanche’ın zincirler arası mesajlaşma protokolünün de dikkate alınan bir özellik olduğunun altını çizdi.

Uniswap, Avalanche ağına ne katacak?

En yüksek likiditeye sahip olan DEX’in Avalanche ağına taşınmasıyla tabi ki ağda likidite artışı olacak. Ancak Uniswap, LayerZero köprüleme çözümüyle Ethereum ile Avalanche zincirleri arasında mesaj geçişini kolaylaştırmayı öneriyor. LayerZero çözümü, şu anda hem Avalanche hem de Ethereum’da destekleniyor.

Avalanche, yaklaşık 4 ay önce ilk Omnichain Fungible Token (OFT) transferini gerçekleştirdi. Avalanche, LayerZero çözümüyle BTC’yi (BTC.b) tüm LayerZero destekli zincirler arasında kullanılabilir yapmıştı. Öyle ki BTC.b miktarı daha önce Ethereum’da çıkan WBTC miktarının çok üstüne çıktı.

LayerZero, a16z, Sequoia, Uniswap Labs ve Coinbase gibi birçok şirket tarafından destekliyor. Mainnet’inde binlerce cross-chain yazılımcısı ve 2.000’den fazla sözleşme bulunuyor. Ayrıca milyarlarca dolar değerinde TVL gibi özellikleri de bulunuyor.

Süreç, LayerZero Labs’ın Uniswap v3 akıllı sözleşmelerini Avalanche C-Chain üzerine taşımasıyla başlayacak. İşlemleri baştan sona kadar LayerZero Labs takip edecek. Buna Avalanche otomatik yönlendirmesi de dahil olacak. İşlemlerin tamamının 5 hafta gibi bir sürede bitmesi planlanıyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar