Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66644.1
-2.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3471.07
-2.18%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.11
-6.27%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.9
-2.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Uniswap’in İşlem Hacmi 100 Milyar $’ı Aştı!

Merkezsiz borsaların lideri Uniswap rekor kırmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
Uniswap’in İşlem Hacmi 100 Milyar $’ı Aştı!

Merkezi olmayan borsa (DEX) Uniswap, kümülatif hacimde 100 milyar doların üzerinde işlem yapan ilk merkezi olmayan ticaret platformu oldu. Geçtiğimiz Mayıs ayında başlatılan borsa, her ay ortalama 11,1 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştı. 

728×90 muhabbit - Uniswap’in İşlem Hacmi 100 Milyar $’ı Aştı!300x250 muhabbit - Uniswap’in İşlem Hacmi 100 Milyar $’ı Aştı!

Özellikle 2020 yaz ayları ile birlikte DeFi ürünleri tarafında oluşan “hype” ile birlikte büyük bir ivmelenme kazanan Uniswap’in toplam hacmi artmaya devam ediyor.

DEX’in yaratıcısı Hayden Adams, haberi Twitter’da paylaşarak bunu DeFi için heyecan verici bir dönüm noktası olarak nitelendirdi. 

Hayden Adams tarafından ortaya konan rakamlara göre merkezsiz borsa Uniswap toplamda 101.5 Milyar $’lık hacime ulaşmış görünüyor.

Bilindiği üzere Uniswap, kullanıcıların ECR20 token’larını takas etmelerine izin veriyor. ERC20 token’ları Ethereum blockchain üzerinde çalışıyor ve kripto para dünyasında çok popüler çünkü merkezi olmayan finans projeleri yatırımcılardan her zamankinden daha fazla ilgi görüyor. 

Uniswap, 2020’deki merkezi olmayan finans patlaması sırasındaki popülerlikle ün kazandı. Aradan geçen kısa zaman sonra platformun yerel token’ı UNI, piyasa değeri bazında ilk 20 kripto para birimi arasına girmeyi başardı.

Merkezsiz borsa Uniswap, KYC zorunluluğu bulunmaması ve serbest listeleme politikası sebebiyle birçok kullanıcının dikkatini çekiyor. Artık neredeyse tüm merkezi borsalar KYC onayını zorunlu tutuyor. Bu nedenle kimlik bilgileri ile işlem yapmak istemeyen kullanıcıların tercihi olan merkezsiz platformlar, aynı zamanda listeleme ücreti vb. sebeplerle yeni projelerinde tercih etmesine neden oluyor.

Hâlihazırda Uniswap akıllı sözleşmelerine 3,9 milyar doların üzerinde kilitli değer bulunuyor. Bu durum ise büyük ilerleme kaydeden merkezsiz borsanın her zamankinden daha fazla işlem gerçekleştirdiğini gösteriyor. 

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar