Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63806.22
3.36%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3490.9
2.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.69
-1.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.9
1.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Uniswap’ın Yükselişi, UNI’yi İlk 10 Kripto Para Listesine Soktu!

Uniswap, yükselişine kaldığı yerden devam ediyor!

Clock
Paylaş
Uniswap’ın Yükselişi, UNI’yi İlk 10 Kripto Para Listesine Soktu!

Önde gelen merkezsiz borsa Uniswap’ın yerel tokeni UNI, bu hafta %50 yükseliş göstererek, 17.7 milyarlık piyasa değerine ulaştı.

Messari’ye göre UNI, Tether’in arkasından gelen piyasa değerine göre ikinci en büyük Ethereum tabanlı varlık. Bu arada UNI, Chainlink’in piyasa değerini de %50 oranda geride bırakmış durumda.

Binance BannerBinance Banner

UNI, 5 Mart tarihinde ilk 10 sıralamasına giriş yaptı ve UNI’nin piyasa değeri 24 saat içinde 8.8 milyar $’dan 14.7 milyar $’a çıktı.

UNI’nin fiyatı şu anda nispeten düzenli bir grafik çizerek 32.5-33 $ arasında dolaşıyor.

UNI/USD Fiyat Grafiği. Kaynak: TradingView

Bildiğiniz gibi Uniswap, aylar önce platformuna likidite sağlayan her cüzdana 400 token yollamıştı. UNI’nin bu fiyatına göre, bu gelen ödüllerin değeri tam 13.500 $ ediyor.

UNI’nin ilk 10 kripto para birimi listesine girmesi, borsadaki ticaret hacmindeki rekor artışa da sebep oldu. Şubat ayında haftalık olarak Uniswap, ticaret hacmi olarak 4 ayrı rekor kırmış durumda.

Bununla beraber, Uniswap’ın haftalık hacim kayıtları, 6.4 milyar $ seviyesine gerilemiş durumda. Bu rakam, geçen haftaya kıyasla %25 oranında düşüş göstermiş gibi görünüyor. Fakat hacmin düşmesine rağmen, Uniswap hala Ethereum destekli DEX’lerin ticaret hacminin yarısını tek başına oluşturuyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha Fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar