Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56188.02
9.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3227.36
3.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.29
5.82%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397
2.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Universal Music’in Web3 Şirketi, 360.000 Dolara Bored Ape NFT’si Satın Aldı!

NFT #5537 grubun yöneticisi olarak görev yapacak olan “Noët All” adlı kurgusal bir karakter yaratmak için kullanılacak.

Clock
Paylaş
Universal Music’in Web3 Şirketi, 360.000 Dolara Bored Ape NFT’si Satın Aldı!

2021 Kasım ayında, büyük plak şirketi Universal Music Group (UMG), metaverse’te Ape’ler için Kingship adında bir sanal grup planladığını duyurmuştu. Son gelen bilgilere göre, şirket bu girişimini daha fazla genişletmek için kendi Bored Ape NFT‘sini satın aldı.

Binance BannerBinance Banner

Universal Music Group (UMG), 18.03.2022’de yaptığı açıklamada 12 Şubat 2022’de 125 ETH (o sırada yaklaşık 365.000 dolar) karşılığında Bored Ape NFT #5537’yi satın aldığını duyurdu. #5537 NFT’si; mavi elbise, pilot şapkası ve beyaz kürk gibi özelliklere sahip olan bir maymun illüstrasyonu olmakta. NFT, grubun yöneticisi olarak görev yapacak olan “Noët All” adlı kurgusal bir karakter yaratmak için kullanılacak.

Sanal grup Kingship‘in, müzisyen Damon Albarn ve sanatçı Jamie Hewlett tarafından yaratılan popüler sanal grup Gorillaz’dan ilham aldığını söyleyebiliriz. Çünkü daha önce grubun reel hayattaki yöneticisi olarak bilinen Nicholas Adler, grup için “Gorillaz kuzey yıldızı” ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca sanal grup Kingship; çevrim içi metaverse alanlarında konserler gerçekleştirmenin yanı sıra kendi NFT’lerini sergileme planlarıyla web3 temellerine de dayanıyor. Rapçi Snoop Dogg‘un yöneticisi ve aynı zamanda marka küratörü olan Nicholas Adler’e; Universal Music Group (UMG)’nin planları sorulduğunda, kasım ayından beri her şeyin hala keşfedilmekte olduğunu söyledi.

Kişilikleri ve etraflarındaki NFT yansımalarını geliştiriyoruz. Sesler, hikayeler ve anlatılar geliştiriyoruz. Bence bu proje; biz süreç ve müziği geliştirirken, tüketicilerin ve hayranların da bunu çevrim içi olarak göreceği bir şey olacak.

Bored Ape NFT’leri Metaverse’te Sanal Kişiliklere Dönüştürülüyor!

Aslında UMG, sahip olduğu Bored Ape NFT karakterlerini metaverse alanında sanal sanatçılara dönüştürmeye çalışan tek müzik endüstrisi değil. Geçtiğimiz 2021 Kasım ayında yaptıkları duyurudan kısa bir süre sonra, müzik yapımcısı Timbaland‘den bir hamle geldi ve Bored Ape NFT sahipleri için kendi ayrı plak şirketini ve bazı maymunlara dayalı sanal bir hip-hop grubu kurdu.

Ayrıca Bored Ape Yacht Club ve Mutant Ape Yacht Club NFT karakterleri, sahipleri tarafından farklı birçok ticari faaliyetlerde de kullanıldı.

Bored Ape Yacht Club
Bored Ape Yacht Club

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Bir NFT, bir maymunun görüntüsü, dijital bir illüstrasyon ya da bir video dosyası olsun, benzersiz bir dijital ögenin blok zinciri destekli bir mülkiyet belgesidir. DappRadar’dan gelen son bilgilere göre, bu sektör 2021’de 25 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşarak daha da büyüdü.

Bored Ape Yacht Club koleksiyonu ise hızlı bir şekilde alanda en çok bilinen projelerden biri haline geldi. CryptoSlam verilerine göre, bugüne kadar Mutant Apes ve Bored Ape Kennel Club koleksiyonları da dahil olmak üzere ikincil piyasa işlem hacminde 2,9 milyar dolardan fazla getiri sağlandı.

İlginizi çekebilir: NFT Mint Nedir? Nasıl Yapılır?

En Ucuz Bored Ape NFT’si 93 ETH

Bu süreç içinde bu NFT’ler çok değerli hale geldi ve birçok ünlü tarafından satın alındı. Şu anda, bir NFT pazarında listelenen en ucuz Bored Ape NFT’si, 93 ETH yani yaklaşık 272.600 dolar olarak fiyatlandırılmış durumda.

ApeCoin

ApeCoin (APE) Piyasaya Sürüldü!

Bu arada 17.03.2022’de proje ApeCoin (APE) adlı bir yönetişim tokenını birden çok borsada aynı anda piyasaya sürdü ve NFT’lerin sahiplerine de ücretsiz olarak dağıttı. Bored Ape sahipleri artık sahip oldukları her NFT için ApeCoin talep edebilirler.

17.03.2022’deki ilk listelemelerinde açılışı 1 dolarla yaptıktan sonra 39.40 dolar seviyelerine ulaşan ApeCoin’in market fiyatı şu dakikalarda (20 Mart 2022/18.45), TradingView verilerine göre 10,87 dolar olarak görünüyor.

ApeCoin tüm zamanlar grafiği, FTX

Diğer ApeCoin haberleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar