Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66746.4
-0.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3449.22
-1.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.52
2.54%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.5
-1.81%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ünlü Bitcoin Analisti: BlackRock’ın spot Bitcoin ETF Onayı Uzak Bir İhtimal!

CoinShares’in Bitcoin analisti Chris Bendiksen, BTC’nin mevcut durgunluğunun üç ana nedenini de açıkladı.

Clock
Paylaş
Ünlü Bitcoin Analisti: BlackRock’ın spot Bitcoin ETF Onayı Uzak Bir İhtimal!

Bitcoin, 21.07.2023 Cuma günü 30 bin doların altına düşerek, yatırımcıları endişelendirdi ve CoinGecko verilerine göre 29 bin 876 dolara kadar geriledi. Yatırımcılar, birçok kurumsal spot Bitcoin ETF başvurusunun sonucunu beklerken, bir analist BlackRock’ın başvurusunun onaylanma ihtimalinin düşük olduğunu iddia etti.

728×90 muhabbit - Ünlü Bitcoin Analisti: BlackRock'ın spot Bitcoin ETF Onayı Uzak Bir İhtimal!300x250 muhabbit - Ünlü Bitcoin Analisti: BlackRock'ın spot Bitcoin ETF Onayı Uzak Bir İhtimal!

CoinShares‘in Bitcoin analisti Chris Bendiksen, BTC’nin mevcut durgunluğunun üç ana nedeni olduğunu söyledi.

BlackRock’ın spot Bitcoin ETF Başvurusu

İlk olarak, BlackRock’ın spot Bitcoin ETF başvurusuyla ilgili olarak alıcıların yorgun olduğunu belirtti. BlackRock’ın 15 Haziran’daki başvurusu, BTC’nin 30 bin doların üzerine çıktığı bir Bitcoin rallisine yol açmıştı. Ancak BTC, şu anda bu seviyede durgunlaşmış durumda ve analiste göre spot ETF onayı halen uzak bir ihtimal olarak görülüyor.

Chris Bendiksen; SEC’in, önemli miktarda Bitcoin hacmine sahip kurumların piyasa gözetimi anlaşması yapmak istemesinin, spot ETF onayı önünde bir engel olduğunu vurguladı. Analist, Bitcoin spot hacminin çoğunluğunun ABD dışındaki borsalarda olduğunu ve bu nedenle SEC’in gözetim konusunda sınırlı bir yetkisinin olduğunu belirtti.

Ancak BlackRock CEO’su Larry Fink’in olumlu açıklamalarının Bitcoin’e ivme kazandırdığına dikkat çeken Chris Bendiksen, bu tür olumlu yorumların önemli olduğunu da belirtti. Ayrıca, Bitcoin halving’e yönelik ilginin medyada çok ses getireceğini ve Bitcoin’in sağlam para politikasının gücünün vurgulanacağını ifade etti.

Binance’e Karşı Olası Bir DOJ Operasyonu

İkinci zorluk olarak, regülatörlerin dikkatini Binance’e çevirmesi ile olası bir Adalet Bakanlığı (DOJ) operasyonunun Bitcoin’i durgunluğa sokmuş olabileceğini söyledi.

XRP Kararından Sonra Altcoinlere Olan İlgi

Üçüncü olarak, Ripple’ın SEC’e karşı kısmi hukuki zaferi sonrasında altcoinlere olan talebin arttığına işaret eden Chris Bendiksen, Bitcoin’in piyasa dominansının düştüğünü ve XRP’nin büyük bir sıçrama yaşadığını belirtti.

Ayrıca makroekonomik açıdan yaklaşan Fed toplantısı ve doların performansı yatırımcılar tarafından yakından izleniyor. Bitcoin ve dolar arasındaki olası ters korelasyonun (DXY) etkisi beklenirken, analist Chris Bendiksen, Bitcoin fiyatında uzun vadeli etkilerin daha net görülebilmesi için daha fazla zaman gerektiğini ifade ediyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar