Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64318.86
-0.74%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3511.25
0.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.02
-2.45%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584
-0.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Ünlü Kripto Para Borsası Birleşik Krallık’a Geliyor!

Ünlü kripto para borsası Gemini, küreselleşme yolundaki bir sonraki hedefi olan Birleşik Krallık’ta faaliyetine başlıyor.

Clock
Paylaş
Ünlü Kripto Para Borsası Birleşik Krallık’a Geliyor!

Custody hizmeti de veren popüler kripto para borsası Gemini, küreselleşme hedefleri doğrultusunda yeni planını yürürlüğe koydu. Bu plan dahilinde artık Birleşik Krallık’taki kripto para yatırımcıları, yatırımlarını Gemini platformlarında yapabilecek.

Birleşik Krallık’ta yaşayan kripto para yatırımcıları artık İngiliz sterlini ile kripto para alımını banka kartları veyahut havale yoluyla yapabilecek. Gemini, ödeme yöntemi olarak İngiltere Hızlı Ödeme Planı (U.K. Faster Payments Scheme), SWIFT, CHAPS ve banka havalelerini kabul edecek.

Geçtiğimiz hafta bitFlyer PayPal aracılığıyla kripto para almak için euro depozitlerini kabul eden Avrupa’nın ilk kripto para borsası olma unvanını kazanmıştı. Gemini için de aynı durumun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bilinmiyor. Gemini sözcüsü, bu konu hakkındaki soruları cevapsız bırakmayı tercih ediyor. Yani Gemini’ye PayPal desteğinin gelip gelmeyeceği konusu da hâlâ muallakta.

Gemini Birleşik Krallık’taki açılışına bayağı hazırlandı. Borsa ilk olarak FCA onayı aldı. Daha sonra ise EMI (Elektronik Para Enstitüsü) onayından geçti. Bununla birlikte düzenleyicilerin beşinci kara para aklama yönergesine (AMLD5) uyumlu bir kripto varlık firması olarak da tescillendi.

FCA kaydına göre New York merkezli kripto para borsası Birleşik Krallık’ta Gemini Europe ve Gemini Europe Services adında iki tüzel şirkete sahip. Gemini sözcüsüne göre ilk şirket dijital para faaliyetlerini yani fiat para birimini korumayı ve fiat parayla kripto para alımını gerçekleştirmeyi kolaylaştırıyor. İkincisi ise kripto para borsa faaliyetlerini elinde tutmasının yanı sıra custody hizmeti de veriyor.

728×90 muhabbit - Ünlü Kripto Para Borsası Birleşik Krallık'a Geliyor!300x250 muhabbit - Ünlü Kripto Para Borsası Birleşik Krallık'a Geliyor!

“Bu ikili yapı sayesinde Gemini, Birleşik Krallık’taki hizmetlerini en iyi şekilde gerçekleştirecek.”

Gemini sözcüsü

Daha fazla borsa haberi için; Kripto para borsaları haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar