Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56938.99
0.95%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3242.97
0.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.36
-0.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.2
-0.72%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Ünlü Milyarder Carl Icahn: Bitcoin Enflasyona Karşı Koruma Sağlayabilir!

Yatırımcı, gelecekte büyük bir kriz beklediğini belirtiyor.

Clock
Paylaş
Ünlü Milyarder Carl Icahn:  Bitcoin Enflasyona Karşı Koruma Sağlayabilir!

Milyarder yatırımcı Carl Icahn yakın zaman önce yaptığı bir açıklamada, bir sonraki piyasa krizinin ufukta olabileceği ve Bitcoin’in enflasyona karşı en iyi korunma olabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Binance BannerBinance Banner

CNBC’ ye konuşan Icahn, ABD hükümetinin ekonomiyi canlandırma cabalarının ortasında, doların daha fazla değer kaybetmesinden ve ürün fiyatlarının artmasından korktuğunu belirtti.

“Uzun vadede kesinlikle duvara çarpacağız. Gidiş şeklimizde, para basma şeklimizde, enflasyona girme şeklimizde gerçekten bir kriz olacağını düşünüyorum. Etrafınıza bakarsanız, etrafınızda enflasyon olduğunu görürsünüz ve uzun vadede bununla nasıl başa çıkacağınızı bilmiyorum.” 

Milyarder tarafından yapılan ekonomi yorumları, yakın zaman önce, enflasyonun arz sorunlarıyla birlikte arttığından bahseden Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell ile aynı doğrultuda yer alıyor. Hatırlanacağı üzere Powell, açıklamasında, ekonominin yeniden açılmaya ve harcamalardaki toparlanma sürecinde, özellikle bazı sektörlerdeki arz darboğazları nedeniyle fiyatlar üzerinde yukarı yönlü baskı gördüklerini dile getirmişti.

Kripto Paralar Borsanın Alternatifi

Kripto para birimleri hakkında fikri sorulduğunda Icahn, bu yıl kripto para birimlerine dev kurumlar tarafından milyarlarca dolar yatırım yapıldığından bahsetti. Ancak kendisinin şu an için bu pazarda bir pozisyona sahip olmadığını da dile getirdi. Her ne kadar ünlü milyarder kripto para yatırımı olmadığını söylese de, Mythos Capital ve Bankless’in kurucusu Ryan Adams, yakın zaman önce yaptığı açıklamada Icahn’ın kripto para birimlerinde bir pozisyonu olabileceğini öne sürmüştü.

Icahn açıklamasında kripto para birimlerine yatırım yapmanın borsaya yatırım yapmanın bir alternatifi olabileceğine inandığını belirtiyor. Ayrıca kripto para birimlerinin keşfetmeye değer olabileceğini söyleyerek şu ifadelere yer veriyor:

“Icahn & Company’de çalışan bir sürü zeki adamımız var ve biz sadece Bitcoin’i anlamıyoruz. Bunun kötü ya da iyi olduğunu söylemiyorum, sadece anlamadığımızı söylüyorum. Ekibimiz gerçekten Bitcoin’in gerçek değer mi yoksa bir değer deposu mu olduğu konusunda kararsız. Enflasyon yükselirse, sanırım değeri var. Çok fazla değişken var , yatırım yapmak çok zor bir şey.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar