Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64132.01
-3.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3174.71
-8.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.35
-9.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $564.6
-3.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Ünlü Milyarder Mark Cuban: “Yatırım Yapmak İçin Bitcoin İyi Bir Seçim”

Bitcoin yanlısı açıklamaları ile bilinen Cuban, yatırım yapmak için Bitcoin’in iyi bir seçim olduğunu belirtti.

Clock
Paylaş
Ünlü Milyarder Mark Cuban: “Yatırım Yapmak İçin Bitcoin İyi Bir Seçim”

Milyarder iş adamı ve NBA Dallas Mavericks’in sahibi olan Mark Cuban, komedyen Bill Maher tarafından sunulan “Club Random” podcast’inde, kripto paralar ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Konuşma esnasında sunucu Maher, Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara karşı olumsuz düşündüğünü ve yatırım konusunda sadece altının değerine inandığını söyledi. Altın konusunda fikirlerini daha önce de belirten Dallas Mavericks sahibi Cuban, sunucuya şu cümleyi kurdu:

728×90 muhabbit - Ünlü Milyarder Mark Cuban: "Yatırım Yapmak İçin Bitcoin İyi Bir Seçim"300x250 muhabbit - Ünlü Milyarder Mark Cuban: "Yatırım Yapmak İçin Bitcoin İyi Bir Seçim"

“Altının varsa, tam bir aptalsın”

Cuban’ın yorumuna karşılık, altının asla değer kaybetmediğini ve diğer yatırım ürünlerine karşı bir çit gibi durduğunu belirten Podcast sunucusu, Cuban’ın bu duruma cevap vermesini istedi. Cuban ise bunu şu cümle ile cevapladı:

“Altın hiçbir şeye karşı bir önlem değil, değil mi? Depolanan değer nedir ve fiziksel altının sahibi siz değilsiniz, değil mi? Altın depolanmış bir değerdir tıpkı Bitcoin gibi. Altına sahip olduğunuzda, sahip olduğunuz tek şey dijital bir işlemdir. Yatırımcılar aslında gerçek altına sahip değiller. Bir sepette her şey ters gitseydi ve bir külçe altının olsaydı ne olurdu biliyor musun? Birisi sizi döver veya öldürür ve altın külçenizi alırdı”

Cuban’ın altın ile ilgili açıklamalarının ardından sunucu, aslında çoğunlukla altın yatırımı olmadığını belirtti.

Bitcoin İyi Bir Seçim

Genellikle Bitcoin yanlısı açıklamaları ile bilinen Cuban, yatırım yapmak için Bitcoin’in iyi bir seçim olduğunu dile getirdi.

bitcoin 2 yedek - Ünlü Milyarder Mark Cuban: "Yatırım Yapmak İçin Bitcoin İyi Bir Seçim"

Ancak yine de insanların Bitcoin alması için ısrarcı olmadığını ve seçimi kendilerinin yapması gerektiğini belirten Cuban, şu açıklamayı yaptı:

“Bitcoin’in çok daha fazla düşmesini istiyorum, böylece biraz daha satın alabilirim.”

Son dönemlerde kripto para piyasasında yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Cuban, bu sektörün potansiyeline inandığını dile getiriyor. Hatta geçtiğimiz aylarda yaşanan FTX’in çöküşünden sonra da açıklama yapan milyarder, bu çöküşün kripto paralar genelinde bir başarısızlık olmadığını belirtmişti.

Ancak yaşanan tüm bu süreçlerden sorumlu olan FTX eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in (SBF) ise çok uzun bir süre hapse girme konusunda endişelenmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar