Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59985.65
2.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3189.6
1.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.72
-0.54%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.9
1.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ünlü Müzayede Evi Sotheby’s, Açık Artırmada Gelen Teklifleri “ETH” İle Gerçek Zamanlı Olarak Alacak!

Sotheby’s, bunun bir müzayede evi için ilk olacağını belirtiyor.

Clock
Paylaş
Ünlü Müzayede Evi Sotheby’s, Açık Artırmada Gelen Teklifleri “ETH” İle Gerçek Zamanlı Olarak Alacak!

Ünlü müzayede evi Sotheby’s, gerçek zamanlı bir fiziksel sanat müzayedesi için kripto para birimi kabul eden ilk kurum olacağını iddia ediyor.

Prestijli müzayede evi Sotheby’s, ünlü sokak sanatçısı Banksy’nin eserlerinin yer aldığı “18 Kasım açık artırması” için Ethereum tekliflerini gerçek zamanlı olarak kabul edeceğini duyurdu.

728×90 muhabbit - Ünlü Müzayede Evi Sotheby's, Açık Artırmada Gelen Teklifleri "ETH" İle Gerçek Zamanlı Olarak Alacak!300x250 muhabbit - Ünlü Müzayede Evi Sotheby's, Açık Artırmada Gelen Teklifleri "ETH" İle Gerçek Zamanlı Olarak Alacak!
Banksy - Ünlü Müzayede Evi Sotheby's, Açık Artırmada Gelen Teklifleri "ETH" İle Gerçek Zamanlı Olarak Alacak!
Banksy

Sotheby’s, bunun bir müzayede evinin fiziksel bir sanat eseri üzerindeki bir müzayedede ödeme için kripto parayı ilk kez kabul edeceğini iddia ediyor. Akşam Müzayedesi’ başlıklı müzayede, Banksy’nin Trolley Hunters ve Love Is In The Air isimli eserleri satışa sunulacak.

Yapılan açıklamada ihale fiyatları ETH olarak açıklanacak olsa da, kazanan teklif sahipleri eserler için ETH, BTC veya USDC ile ödeme yapma seçeneğine sahip olacak.

Bilindiği üzere Sotheby’s ilk olarak 2021 yılının mayıs ayında farklı bir Banksy müzayedesi için BTC ve ETH’yi ödeme olarak kabul etmeye başladı. Bunun yanında şirket, NFT stüdyosu ve blockchain teknoloji platformu Mojito için finansman sağlamak da dahil olmak üzere NFT projelerini finansal olarak destekledi. 

Ayrıca şirket, ekim ayında Pranksy, PleasrDAO, Paris Hilton ve diğer ünlü isimler ile birlikte Metaverse temalı bir NFT platformu başlattı.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Firmalar Ödeme Yöntemlerine Kripto Para Eklemeye Başladı

Aslında kripto paralar kullanılarak ödeme alınması işlemi, müzayede evleri arasında yeni bir gelişme değil. Rakip müzayede evi Christie’s, geçen mayıs ayında düzenlediği bir CryptoPunks müzayedesinde ödeme olarak ETH’yi kabul eden ilk şirket olmuştu. 

Christie’s ayrıca ünlü Beeple’s The First 5000 Days isimli eserini 69 milyon doların üzerinde rekor bir fiyat ile bir müzayedede sattı. Son olarak Phillips müzayede evi, açık artırma ile 3 milyon $ fiyat ile satılan eserin ödemesini ETH ve BTC olarak kabul edeceğini söyledi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar