Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66925.83
-0.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3451
-1.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.47
4.27%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.2
-1.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Ünlü Stratejist, Bitcoin ve Yapay Zeka Hakkında Konuştu

Daha önce de kripto paraları güvensiz bulduğunu söyleyen yatırım stratejisti Jeremy Grantham, Bloomberg’e verdiği son röportajında yine karamsar konuştu.

Clock
Paylaş
Ünlü Stratejist, Bitcoin ve Yapay Zeka Hakkında Konuştu

Daha önce de kripto paraları güvensiz bulduğunu söyleyen yatırım stratejisti Jeremy Grantham, Bloomberg’e verdiği son röportajında yine karamsar konuştu.

Bitcoin’in karmaşık bir dolandırıcılık şekli olduğunu söyleyen Grantham, S&P 500’de %50’lik bir çöküş olasılığını dile getirdi. ABD konut fiyatlarının düşeceğini ve resesyonun yakın olduğunu belirtti.

728×90 muhabbit - Ünlü Stratejist, Bitcoin ve Yapay Zeka Hakkında Konuştu300x250 muhabbit - Ünlü Stratejist, Bitcoin ve Yapay Zeka Hakkında Konuştu

Jeremy Grantham, 2024 yılında bir resesyon yaşanacağını öngördüğünü söyleyen stratejist, “Benim tahminim bir resesyon yaşayacağımız yönünde. Hafif mi yoksa oldukça ciddi mi olacağını bilmiyorum, ancak muhtemelen gelecek yıla kadar derinleşecek.” ifadelerini kullandı. Hisse senetlerinin patlamaya hazır bir balon içinde olduğunu ve piyasada %50’nin üzerinde çöküş yaşanabileceğini de sözlerine ekledi.

Ayrıca ABD hisselerine yatırım yapılmasını tavsiye etmeyen Grantham,“Eğer buna mecbursanız kaynak kıtlığı ve iklim değişikliği gibi konuları tercih edin ve uzun süre bekleyin.” yorumunu yaptı.

Yapay zeka konusuna da değinen Grantham, “Yapay zeka kesinlikle gerçekten var. Ancak ekonomik sıkışıklığı durduracak kadar büyük mü, yakın bir zamanda mı? Hayır, öyle düşünmüyorum. Bu, uzak bir geleceğe giden 10 yıl, 20 yıl ve çok on yıllık bir etki ve etkileri potansiyel olarak büyük olabilir.” yorumunu yaptı.

Jeremy Grantham, Boston merkezli bir varlık yönetimi şirketi olan GMO LLC’nin kurucu ortağı ve baş yatırım stratejistidir. Daha önce yaptığı röportajlarında piyasalardaki balonun yakın zamanda patlayacağını belirten ünlü stratejist, yaşanacak çöküşü Fed’in bile durdurmayacağını düşünüyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar