Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68534.01
-0.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3913.95
4.28%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.87
-2.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604.2
0.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ünlü Yazar Neil Gaiman Şiirini NFT Olarak Satışa Çıkartıyor

Açık artırmadan elde edilecek gelirin tamamının zorla yerinden edilen Afganlara yardım için Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği (UNHCR)’ne bağışlanacağı ifade edildi

Clock
Paylaş
Ünlü Yazar Neil Gaiman Şiirini NFT Olarak Satışa Çıkartıyor

Ünlü yazar Nail Gaiman Afgan mültecilere yardım amacıyla bir NFT açık artırması düzenliyor.

Mars Panda NFT’de gerçekleştirilecek olan açık artırmadan elde edilen gelirin tamamının zorla yerinden edilen Afganlara yardım amacıyla Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği’ne (UNHCR) bağışlanacağı ifade edildi.

728×90 muhabbit - Ünlü Yazar Neil Gaiman Şiirini NFT Olarak Satışa Çıkartıyor300x250 muhabbit - Ünlü Yazar Neil Gaiman Şiirini NFT Olarak Satışa Çıkartıyor

Taliban’ın yöntemini ele almasından itibaren, binlerde Afgan’ın zorla yerinden edilmesi dolayısıyla söz konusu mültecilere yardım için düzenlenen NFT açık artırması, pek çok ünlü ismi bir araya getiriyor. UNHCR’ın iyilik elçisi olan Gaiman açık artırmaya katkı sağlayan onlarca ünlü isimden yalnızca biri.

İlginizi çekebilir: NFT nedir?

Ünlü yazar açık artırmada, Afgan mülteciler için yazdığı “What You Need To Be Warm” şiirinin film adaptasyonunu NFT formatında satacak. NFT aynı zamanda Gaiman’dan daha önce hiçbir yerde yer almamış bir mesajı da içerecek. Kazanan alıcılar Gaiman’ın efsanevi çizgi romanı The Sandman’in imzalı bir nüshasını da hediye olarak elde edecek.

Ünlü isimlerin eserlerinin UNHCR’a katkı sağlaması bekleniyor

Açık artırmaya katılan diğer ünlü isimler arasında ödüllü roman Uçurtma Avcısı’nın Afgan kökenli yazarı Khaled Hosseini ve illüstratör Dan Williams da var. İkili, açık artırmada Hosseini’nin kısa hikayesi Sea Prayer’ın sulu boya illüstrasyonları ile dizayn edilmiş bir baskısından 17 adet satışa çıkartıyor.

Açık artırma 31 Ocak 2022 tarihinde başlayacak ancak VIP kategorisinde yer alan bu ürünler satışa 6 Şubat 2022 tarihinde çıkacak. Mars Panda World’ün CEO’su Kevin Pang’e göre, mülteci krizinde yardıma ihtiyacın her zamankinden daha çok olduğu bir dönemde gerçekleşen açık artırma, UNHCR’ın bütçesine kayda değer bir katkıda bulunmayı hedefliyor.

NFT’lere yönelik büyük ilgiyi ve sektörde dönen sonsuz paraları iyi bir amaç uğruna değerlendirmek için harika bir zaman. NFT’ler herkesin sanatını ve yaratıcılığını sosyal ve insani problemlere dokunan anlamlı eylemlere dökmesine fırsat sundu.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar