Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65631.77
2.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3121.8
4.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.83
8.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $562.8
2.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Upbit Singapur’da “Travel Rule” Çözümünü Sunuyor!

Güney Kore’nin en büyük borsası Upbit Singapur’da ‘Travel Rule’ çözümünü uygulamak istiyor

Clock
Paylaş
Upbit Singapur’da “Travel Rule” Çözümünü Sunuyor!

Upbit’in blockchain araştırma kolu, kripto paralar ile para aklamayı engellemek için bir çözüm olan VerifyVASP’ı Singapur’da başlattı.

Güney Kore’nin ticaret hacmine göre en büyük kripto para borsası olan Upbit, mali düzenleyicilere yardımcı olmak için kara para aklamaya karşı bir çözüm sunmak istedi.

728×90 muhabbit - Upbit Singapur'da "Travel Rule" Çözümünü Sunuyor!300x250 muhabbit - Upbit Singapur'da "Travel Rule" Çözümünü Sunuyor!

Bununla birlikte The Korea Herald’ın Salı günkü bir raporuna göre, “Travel Rule” çözümü önümüzdeki ay Upbit için kullanılacak.

Travel Rule ve FATF Nedir?

“Travel Rule” olarak nitelendirilen Seyahat Kuralı ile FATF, kripto para transferlerinde servis sağlayıcıların alıcı ve gönderici verilerinin karşı taraf ile paylaşılmasını talep ediyor. Ayrıca bu bilgi akışı ile birlikte “Travel Rule”un kayıt dışı para ve kara para aklama suçlarının önüne geçmeyi hedefliyor.

2019’da yürürlüğe giren kural, tüm dijital varlık hizmeti sağlayıcıları (VASP’ler) için geçerlidir. Hükümetler arası kara para aklama karşıtı bir kuruluş olan The Financial Action Task Force (FATF) tarafından uygulanıyor. Kripto para şirketlerinin belirli bir miktarın üzerindeki işlemler için işlemi yapan kullanıcıların kişisel bilgilerini paylaşmasını gerektiriyor.

Kripto para borsaları, cüzdan sağlayıcıları ve finansal hizmet sağlayıcıları gibi sektördeki VASP’lerin, ABD’de 3.000 $, Avrupa’da ise 1.000 €’nun üzerindeki işlemleri bildirmesi gerekiyor.

FATF’nin tavsiyesi üzerine, Güney Kore’nin Finansal Hizmetler Komisyonu, 25 Mart’ta kendi kara para aklama önlemlerini uygulamaya koydu.

Haziran ayında Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit, seyahat kuralı için bir çözüm geliştirmek üzere ortak bir girişimde bulundu.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar