Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59196.59
5.19%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3323.81
3.15%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.81
1.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $402.9
1.28%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

USDT USDC ve BUSD Stablecoin Piyasa Değerinin % 93’ünü Temsil Ediyor!

En büyük üç stablecoin, 60 milyar dolarlık bir sermayeyi temsil ediyor.

Clock
Paylaş
USDT USDC ve BUSD Stablecoin Piyasa Değerinin % 93’ünü Temsil Ediyor!

Glassnode’un verilerine göre ilk 3 “stablecoin”in piyasa değerinin, bütün “stablecoin”lerin piyasa değerinin %90’dan fazlasını kapsadığı ortaya çıktı.

Tether (USDT), USD Coin (USDC) ve Binance USD (BUSD) “stablecoin”leri paylaşılan verilere göre son 6 ayda önemli bir büyüme gördü.

Binance BannerBinance Banner

Geçen yıl 7 milyar olan stablecoin piyasa değeri, 6 ay önce ise 19 milyar dolardı.

Analiz, “stablecoin”lerin büyümesini Bitcoin’in piyasa değeri ile karşılaştırıldığında ikisi arasında net bir korelasyon olduğunu ortaya koydu. Rapor ayrıca, USDT’nin arzının BTC’nin yatay seyrine rağmen son haftalarda artmaya devam ettiğini, ancak USDC ve BUSD için büyümenin yavaşladığını da ortaya koydu.

USDT’ye olan güven, artmaya başlamış olabilir mi ?

Glassnode Stablecoin Piyasa Arzı

Bitcoin’in toplam stablecoin arzına göre piyasa değerini ölçen Stablecoin Supply Ratio (SSR) metriği düşük değerlerde olması dikkat çekiyor.

BTC fiyatları düşük olduğunda, stablecoin arzı fiyatlarını yükseltmek için daha büyük bir kısmını satın alabilir. Eğer fiyatlar artarsa, mevcut stablecoinler daha az satın alabilir ve bu da fiyatlar üzerindeki etkiyi azaltır. Bu nedenle Glassnode şu sonuca vardı:

2020-2021 yılları boyunca stablecoin arzlarının büyümesi, SSR metriğini tarihsel düşük seviyelerin yakınında tuttu. Dijital doların yüksek bir satın alma gücü olduğunu gösteriyor. Dijital dolara olan talep, bir bütün olarak Bitcoin ve kripto para birimlerine olan talebe ayak uyduruyor gibi görünüyor.

Tether’in raporuna göre Tether’in piyasa değeri, 2021’in başından bu yana ikiye katlanarak şu anda 45,6 milyar $’lık rekor bir seviyeye ulaştı. USDC’nin en yüksek seviyesi 9 Nisan’da 11,5 milyar $ iken, BUSD’nin arzının 13 Nisan’da 5,1 milyar $ olduğu tahmin ediliyor.

7 Nisan’da Circle CEO’su Jeremy Allaire, USDC “stablecoin”inin yakında ödeme değeri olarak PayPal’ı geçebileceğini tahmin etti.

Daha fazla haber için : Haberler

Haberlere anında ulaşmak için Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar