Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69190.59
-0.80%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3840.21
3.96%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.1
-1.51%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.1
-1.93%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Vadeli işlem borsası CME’den Bitcoin hamlesi geldi

Clock
Paylaş
Vadeli işlem borsası CME’den Bitcoin hamlesi geldi

Chicago Mercantile Exchange (CME) Group, mevcut Bitcoin futures ürününe ek olarak Bitcoin spot trading (spot işlem) başlatmayı düşünüyor. Financial Times’ın haberine göre bu hamle kripto paralarla işlem yapmayı tercih eden traderlarla yapılan görüşmelerin bir sonucu olarak ortaya çıkıyor. Ancak henüz kesinleşmiş bir plan değil. Eğer gerçekleşirse traderlar futures fiyatları ile temel varlığın spot fiyatı arasındaki farkı kullanarak kar elde edebilecekleri basis trades işlemlerini gerçekleştirebilecekler. CME Group zaten dünyanın en büyük futures borsası olup Bitcoin futures işlemlerini desteklemesiyle biliniyor.

728×90 muhabbit - Vadeli işlem borsası CME'den Bitcoin hamlesi geldi300x250 muhabbit - Vadeli işlem borsası CME'den Bitcoin hamlesi geldi

Dünyanın en büyük vadeli işlem borsası CME’den Bitcoin hamlesi

Dünyanın en büyük vadeli işlem borsası CME‘nin bu hamlesi Wall Street oyuncularına dijital varlıklara daha fazla erişim sağlama amacıyla yapılan 11 spot bitcoin exchange-traded fund (ETF) onayının ardından geliyor. Bu ETF’ler Ocak ayında piyasaya sürülmelerinden bu yana 12 milyar doların üzerinde net giriş çekerek beklenenden daha başarılı oldu. Ayrıca Mart ayında Bitcoin’in 73,000 doların üzerine çıkmasına katkıda bulundu.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar