Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63533.38
2.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3484.26
1.89%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.54
-2.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.1
1.44%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Varlık Yönetim Devi Fidelity, Platformuna Ekleyeceği Yeni Kripto Para Birimini Duyurdu!

4.5 trilyon dolarlık varlığı yöneten dev şirket, kripto para alanındaki girişimlerini artırıyor.

Clock
Paylaş
Varlık Yönetim Devi Fidelity, Platformuna Ekleyeceği Yeni Kripto Para Birimini Duyurdu!

Küresel varlık yöneticisi Fidelity, aracılık platformundaki müşterileri için başlattığı Bitcoin ticaretine, Ethereum’u da ekliyor. Böylece, 4.5 trilyon dolarlık varlığı yöneten dev şirket, Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un da işlemlerine başlamış olacak.

Binance BannerBinance Banner

Platformunda 34,4 milyondan fazla bireysel aracılık müşterisi bulunan şirket, devasa müşteri tabanının farklı yatırım araçlarına ulaşmasını kolaylaştırmak istiyor.

Fidelity tarafı ise konu hakkında şu açıklamaya yer verdi:

“Açıklayacak yeni bir şeyimiz olmasa da, dijital varlıklara daha geniş erişim sağlamak için tekliflerimizi genişletmek bir odak alanı olmaya devam ediyor.”

Müşterilerine yaptığı bilgilendirmede Fidelity Digital Assets, 28 Ekim 2022 tarihinden itibaren Ethereum’un, Fidelity Digital Assets platformuna geleceğini belirtti. Şirketin yeni girişiminin, şu an için sadece mevcut kurumsal müşterileri için geçerli olacağı belirtildi.

Son dönemlerde kripto para alanı ile ilgili girişimlerini duyuran şirketin Digital Assets Başkanı Tom Jessop, konu ile ilgili Wall Street Journal’a bir röportaj verdi. Verdiği röportajda Jessop, şirketin Ethereum ticareti ve saklama hizmeti dahil olmak üzere ek blok zinciri hizmetleri oluşturmak için 100’den fazla teknoloji çalışanını işe aldığını söyledi. 

Fidelity’nin kripto para girişimleri ile ilgili bir açıklama da Galaxy CEO’su Mike Novogratz tarafından yapıldı. Geçtiğimiz ay düzenlenen SALT New York konferansında konuşan Novogratz, Fidelity’nin perakende müşterilere de kripto para birimi sunmak için girişim başlatacağını kendisinin de duyduğunu söyledi.

“Bir kuş bana, Fidelity’nin perakende müşterilerini yakında kripto paraya kaydıracağını söyledi. Umarım bu kuş haklıdır.”

Fidelity Kripto Para Alanında Büyüyor

Nisan ayında Fidelity Investments, yatırımcıların emeklilik hesaplarına Bitcoin eklemesine izin vermeye başladığında gündemdeki yerini almıştı. Fidelity’nin müşterilerinin Bitcoin’i emeklilik hesaplarına dahil etmesine izin verme kararı, büyük emeklilik planı sağlayıcıları için ilk kez bir dönüm noktası oldu. 

Ardından kripto para kışı olarak adlandırılan kripto paraların çöküşü başladı ve sektör kısa süre içinde 1 trilyon dolar zarara uğradı. Buna rağmen, Fidelity Investments’ın bir yan kuruluşu olan Fidelity Digital Asset Services, kurumsal yatırımcının kripto paralara olan ilgisinin devam edeceğini düşündüğü için çalışan sayısını ikiye katlama planlarını açıkladı.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar