Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67168
0.62%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3505.28
0.18%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.41
10.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599.8
0.86%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Venezuela Vatandaşları Coinbase Borsasına Erişemeyecek!

Venezuela’lılar artık kripto para borsasına erişemeyecek!

Clock
Paylaş
Venezuela Vatandaşları Coinbase Borsasına Erişemeyecek!

Başkan Nicolas Maduro‘nun yönetimi, yerel bir dijital haklar savunucusu gruba göre, Venezuela vatandaşlarının ABD merkezli Coinbase ve itibari para havale platformu MercaDolar’a erişimini engelledi.

728×90 muhabbit - Venezuela Vatandaşları Coinbase Borsasına Erişemeyecek!300x250 muhabbit - Venezuela Vatandaşları Coinbase Borsasına Erişemeyecek!

Dijital haklar grubu Venezuela Inteligente’ye göre, Venezuela’daki internet servis sağlayıcıları (ISS), Başkan Nicolas Maduro hükümetinin talimatı ile Coinbase ve MercaDolar’ı engelledi.

Inteligente’nin 9 Eylül tarihli tweetine göre, borsa platformlarını engelleme hareketi 8 Eylül tarihinde fark edildi. Maduro yönetiminin amacı ise belirsiz. Çünkü Maduro hükümeti sadece bu iki borsayı ülkesinde yasaklamış durumda. Diğer kripto para borsaları ise ülkede hala faliyet göstermekte.

Neden Coinbase?

Venezuela’daki siyasi ortam, Maduro yönetiminin yolsuzlukları ile savaşmaya devam ederken ciddi bir şekilde kızışıyor. Juan Guaido, Venezuela’nın kendini başkan ilan eden geçici başkanı konumundadır ve hızla ülkenin resmi lideri olarak tanınmakta.

Reuters’a göre, Cumhurbaşkanı Juan Guaido Pazartesi günü, Başkan Nicolas Maduro üzerinde uluslararası baskıların artması çağrısında bulunan bir parti koalisyonunun desteklediği “üniter bir anlaşma” duyurdu.

Intelligente yöneticisi Azpurua, politik olarak gergin bir ortamda, ne tür bir finansman alacağını kontrol etme girişimlerinin, Coinbase ve MercaDolar’ın son ISS engellerinin ana nedenlerinden biri olabileceğini düşünüyor. 20 Ağustos tarihinde sansürsüz bir P2P borsası olarak bilinen Coinbase destekli Airtm, ABD yetkilileri tarafından ele geçirilen 18 milyon $’ı 62.000 sağlık çalışanına dağıtmak için görevlendirildi.

Başkan Juan Guaido, ele geçirilen fonların ülkenin sağlık çalışanlarına iade edilmesine yardımcı olmak istediğini açıkladı. Ancak Maduro yönetimi, Airtm’i Venezuela vatandaşlarının erişimine hızlı bir şekilde kapattı. Maduro, küresel sahnede ve vatandaşlarının gözünde neredeyse tüm güvenilirliğini yitirmiş durumda. Ama yine de, bu önlemlere verdiği yanıtlar, rakibi Guaido’ya iktidarı devretmeye pek yanlı olmadığının bir göstergesi.

Kripto para borsaları hakkında haberlerimizi okumak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, ilk 100 Kripto Para Birimi Listemiz’e göz atmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar