Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66600
1.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3420.81
-0.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.25
-1.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.6
0.38%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Venezuela’da Dijital Varlık Havalesi Yıllık 460 Milyon Dolara Ulaştı

Clock
Paylaş
Venezuela’da Dijital Varlık Havalesi Yıllık 460 Milyon Dolara Ulaştı

Venezuelalılar, geçen yıl içinde 460 milyon dolardan fazla kripto para havalesi kaydetti. Bu artış, ülkenin zor ekonomik koşulları ve artan göçmen sayısı ile bağlantılı.

Inter-American Dialogue verilerine göre, Venezuela geçen yıl 5,4 milyar dolar havale alarak gayri safi yurtiçi hasılanın %6’sına katkı sağladı. Kripto havaleleri toplam havalelerin %9’unu oluşturarak büyük bir artış gösterdi.

728×90 muhabbit - Venezuela’da Dijital Varlık Havalesi Yıllık 460 Milyon Dolara Ulaştı300x250 muhabbit - Venezuela’da Dijital Varlık Havalesi Yıllık 460 Milyon Dolara Ulaştı

Kripto Benimsenmesi Artıyor

Geleneksel havale yöntemleri daha pahalı ve yavaşken, kripto varlıklar daha hızlı ve ucuz bir alternatif. Venezuela’da kripto havaleleri artarken, dünya genelinde de kripto benimsenmesi devam ediyor. Kripto para fiyatlarındaki artış, kullanıcıları bu varlıklara yönlendiriyor. Bitcoin gibi varlıklar hem işlem değeri hem de enflasyona karşı korunma amacıyla tercih ediliyor.

Göç ve Ekonomik Kriz

Ekonomik kriz nedeniyle yaklaşık 7 milyon Venezuelalı ülkeyi terk ederek dijital yöntemlerle para göndermeye başladı. Kripto kullanıcıları, düzenlemeler ve yasal belirsizlikler nedeniyle zorluklarla karşılaşabiliyor, ancak sektör dostu yasaların çıkması talep ediliyor. Coingape

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar