Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63153.07
-4.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3081.88
-4.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.13
-7.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.7
-4.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NEDİR

Venus (XVS) Nedir?

Venus (XVS), Binance Smart Chain (BSC) üzerinde kurulmuş bir platform olarak tanımlanabilir.

Clock
Paylaş
Venus (XVS) Nedir?

Venus (XVS), Binance Smart Chain (BSC) üzerinde kurulmuş bir DeFi platformu olarak tanımlanabilir.

Venus platformu, merkezsiz bir şekilde üç farklı geleneksel finans özelliğini kullanıcılarına sunmayı amaçlıyor.

Kredi Hizmeti Sunuyor

Binance Smart Chain üzerinde kullanıcılarının varlıkları karşılığı kredi hizmeti sunmayı amaçlayan platform, aşırı teminatlandırma mantığı ile kullanıcılarının kredi almasını sağlayabiliyor. Venus’teki aşırı teminatlandırma oranına göre kullanıcılar teminat gösterdikleri varlıklarının yüzde 75’i kadar borçlanabiliyor.

728×90 muhabbit - Venus (XVS) Nedir?300x250 muhabbit - Venus (XVS) Nedir?
Screen Shot 2021 05 27 at 14.27.25 1200x587 - Venus (XVS) Nedir?
Venus (XVS)

Faiz Geliri

Platformun diğer bir özelliği ise DeFi uygulaması üzerinde desteklenen teminat varlıkları üzerinden faiz kazanmak .Bu sayede kullanıcılar Venus’te kilitledikleri varlıklar üzerinden faiz elde edebilmekte.

Venus’te Stablecoin Üretilebilir

Üçüncü özellik ise Venus’un kendine ait “stablecoin”i ile ortaya çıkıyor. Adeta bir merkez bankası gibi davranan Venus, teminatları karşılığı kullanıcıların VAI isimli dolara 1:1 oranında eşlenik “stablecoin”ini basmasını sağlıyor. Ethereum üzerindeki MakerDAO ile benzer bir yapıda olan Venus, MakerDAO’da üretilebilen stablecoin DAI’nin bir benzerinin üretilmesine imkan tanıyor.

Stablecoin üretme tarafında da aşırı teminatlandırma sistemini uygulayan Venus, kullanıcıların teminatlarının yüzde 50’sine kadar stablecoin üretmesine imkan tanıyor. Teminatlarının değerinin artmasına göre kullanıcılar daha fazla stablecoin (VAI) üretme imkanına da sahip oluyor.

XVS Coin Nedir?

Venus (XVS) ise platformun yönetişim tokeni olarak öne çıkıyor. Bu sayede token sahipleri platform değişiklikleri ile ilgili öneride bulunup, sunulan önerileri de oylayabiliyor. Ek olarak XVS, platformda bulunan teminatların sisteme dahil edilmesi gibi farklı özelliklere de sahip.

Platformdaki faiz gelirinin dağıtılması ve dengelenmesi için kullanılan XVS arzının yüzde 79’u platformu kullanan ve faiz geliri alacak olan kullanıcılara dağıtılmak üzere ayrılmış durumda.

Buna göre borç verme ve borç alma havuzlarına yüzde 35’er şekilde madencilik için ayrılan XVS tokenleri, faiz geliri olarak havuzlara dahil olan kullanıcılara dağıtılıyor. Ek olarak stablecoin üreten kullanıcılara da dağıtılan XVS’nin yüzde 30’luk kısmı ise bu kişilere ve yatırımcılara ayrılmış durumda.

XVS Coin Ne Kadar?

Venus (XVS) coin an itibarıyla 36 $ seviyelerinden alıcı buluyor. 368 Milyon $’lık piyasa değeri ile marketcap verilerine göre 127’inci sırada bulunan DeFi platformu ve DeFi “coin”inin dolaşımdaki miktarı ise 10 Milyon adet civarında bulunuyor.

XVS Coin Nereden Alınır?

XVS halihazırda Binance, Pancakeswap, Gate, MDEX ve MXC gibi borsalardan alınabilmekte.

Nedir haberleri için: Nedir?

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar