Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51677.21
1.75%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3031.1
3.70%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.86
3.37%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $380.6
1.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Victoria’s Secret’tan Metaverse İçin Sanal Ürün Hamlesi

Önde gelen iç çamaşırı markası Victoria’s Secret bir dizi ticari marka tescil başvurusunda bulunarak metaverse için kolları sıvadı.

Clock
Paylaş
Victoria’s Secret’tan Metaverse İçin Sanal Ürün Hamlesi

Victoria’s Secret da moda dünyasının metaverse’e yönelik gitgide artan ilgisine ortak oldu ve bir dizi ticari marka tescil başvurusunda bulunarak yeni sanal ürünleri için hazırlıkları başlattı.

İlginizi çekebilir: Metaverse nedir?

Binance BannerBinance Banner

Dünyaca ünlü iç çamaşırı markası Victoria’s Secret markasını metaverse’e taşımak yolunda ilk adımları attı. Ticari tescil avukatı Mike Kondoudis’e göre Victoria’s Secret sanal mecralarda kullanılmak üzere üç marka tescil başvurusunda bulundu.

Başvurulardan bir tanesinin indirilebilir sanal ürünler üzerine olduğu belirtildi. Diğer bir deyişle, Victoria’s Secret’ın ilk metaverse girişimi blockchain tabanlı konsensüs protokolleri ve akıllı sözleşmeler kullanarak dijital koleksiyon ürünlerinin yaratılması üzerine olacak. Bu kapsamda moda dünyasına dair bilgi, fotoğraf, video, ve aksesuar gibi hizmet ve ürünlerin de Victoria’s Secret’ın öncelikleri arasında olması bekleniyor.

Victoria’s Secret’ın tasarımlarını NFT olarak metaverse’teki çeşitli platformlarda satışa çıkarabileceği de belirtiliyor.

Victoria's Secret
Victoria’s Secret

Victoria’s Secret Metaverse’te Gucci ve Ralph Lauren’ın İzlerini Takip Ediyor

Metaverse’ün popülaritesi arttıkça dünyanın önde gelen markalarının da konsepte ilgisi çoğalıyor. Ralph Lauren ve Gucci gibi markalar şimdiye dek sanal dünyada moda dünyasının öncüleri olarak dikkat çektiler. Özellikle Gucci Decentraland’den arazi satın alarak metaverse girişimini bir adım öteye taşıdı ve sanal alemde müşterilerine moda deneyimi sunmaya başladı.

Dolce and Gabbana ise Eylül 2021’de NFT koleksiyonunu 5,7 milyon dolar değerinde ETH karşılığında satarak Web3 teknolojilerinin moda dünyası için ne denli karlı olabileceğini ortaya koydu.

Moda sektörünün yanı sıra, dünyanın önde gelen pek çok diğer markası da metaverse’te yer almak için sıraya girdi. Bu noktada en yeni girişimlerden biri Şubat 2022’de metaverse’te restoran açabilmek için marka tescil talebinde bulunan McDonald’s’tan geldi.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar