Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69272.04
-2.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3732.07
1.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.39
-0.35%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $614.7
2.72%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Vietnam Hükümeti ve Merkez Bankası Kripto Paralar İçin Yeni Bir Tasarı Hazırlıyor!

Vietnam, kripto paralar için bir tasarı oluşturmaya çalışıyor.

Clock
Paylaş
Vietnam Hükümeti ve Merkez Bankası Kripto Paralar İçin Yeni Bir Tasarı Hazırlıyor!

Vietnam, kripto paralar için bir tasarı oluşturmaya çalışıyor. Ülkenin Başbakan Yardımcısı Maliye, Adalet, Bilgi ve İletişim Bakanlıkları kripto paralarla ilgili tasarı hazırlanırken Vietnam Merkez Bankası ile birlikte çalışacak.

Vietnam Başbakan Yardımcısı Le Minh Khai, geçen hafta üç bakanlığa kripto para birimleriyle alakalı bir tasarı oluşturmalarını istedi. Minh Khai, görevlendirdiği bakanlara Vietnam Merkez Bankası ve diğer ilgili düzenleyici kurumlarla birlikte çalışmalarını söyledi.

728×90 muhabbit - Vietnam Hükümeti ve Merkez Bankası Kripto Paralar İçin Yeni Bir Tasarı Hazırlıyor!300x250 muhabbit - Vietnam Hükümeti ve Merkez Bankası Kripto Paralar İçin Yeni Bir Tasarı Hazırlıyor!

Başbakan yardımcısı, Maliye Bakanlığı’nı diğer düzenleyici kurumların ve merkez bankasının koordineli bir şekilde çalışmasını sağlamak ve belirlenen süre zarfında tasarının bitirilmesini sağlamak için görevlendirdi.

Kripto paralar için oluşturulan tasarı, 21 Ağustos 2017 tarihinde Vietnam Başbakanı tarafından yayımlanan 1255 sayılı kanunun belirtilen ayrıntılara göre oluşturulacak. 1255 sayılı karar, dijital varlıkların yönetimi ve işlenmesi için yasal bir çerçeve geliştirme planını onaylıyor.

Kasım 2018 tarihinde kripto paraları düzenlemeye yönelik birkaç teklif öne sürüldü, ancak herhangi bir karar alınmadı. Raporlara göre, Vietnamlı düzenleyicilerin kripto para birimini nasıl düzenleyeceği konusunda ortak bir görüşü paylaşmadığını belirtti.

17 Şubat 2021 tarihli 1255 sayılı kararın uygulanmasına ilişkin bir hükümet raporuna göre, Maliye Bakanlığı, kripto para ihracı ve ticaret faaliyetlerinin denetimi için oluşturulacak tasarı hakkında tavsiyelerde bulunmak amacıyla kripto paralar için bir çalışma grubu kurmuştu.

vietnam muhabbit - Vietnam Hükümeti ve Merkez Bankası Kripto Paralar İçin Yeni Bir Tasarı Hazırlıyor!

Vietnam’daki Kripto Para Kullanıcıları Artıyor!

Son olarak, Vietnam’daki kripto paraya sahip olan kullanıcı sayısı son yıllarda önemli ölçüde arttı. Triple A tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 5.9 milyondan fazla insanın veya Vietnam’ın nüfusunun %6,1’inin şu anda kripto para birimine sahip olduğunu gösteriyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar