Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60117.73
3.83%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3202.92
2.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.16
1.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $538.5
0.90%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Visa, Bankalar için Kripto Para Danışmanlık Hizmeti Verecek!

Visa’ya göre, her bankanın bir kripto para stratejisi olması gerekiyor.

Clock
Paylaş
Visa, Bankalar için Kripto Para Danışmanlık Hizmeti Verecek!

Visa, kripto paralara olan talep artmaya devam ettiği için finansal kurumların kripto paralarla ilgili işlerini geliştirmelerini sağlamak için global bir kripto para danışmanlık hizmeti vereceğini açıkladı. Merkezi ABD’de bulunan çok uluslu bir finansal hizmet şirketi olan Visa, kredi kartlarıyla elektronik fon transferlerini sağlar.

728×90 muhabbit - Visa, Bankalar için Kripto Para Danışmanlık Hizmeti Verecek!300x250 muhabbit - Visa, Bankalar için Kripto Para Danışmanlık Hizmeti Verecek!

Visa kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield konu ile alakalı şunları söyledi:

Bankalar ve kripto paraların ekosistemi arasındaki bu köprüyü kurmak için Visa’nın büyük bir rol oynaması gerektiğini düşünüyoruz. Her bankanın bir kripto para stratejisi olmalı.

Visa’nın kuracağı kripto para ekibi, bankaların bir kripto para stratejisi edinmesine ve özel bir kripto para ekibi oluşturmasına yardımcı olacak. Ekip, bankaların danışmanlık ve analitik bölümleri ile birlikte çalışacak.

Son dokuz ayda bankanın edindiği verilere göre, müşterilerinin çoğu kripto paralara erişim talep etti. Bununla birlikte Sheffield, borsalar ve cüzdanlar gibi kripto para uygulamalarına nasıl daha iyi hizmet verebileceğini de keşfetmek istiyor.

Visa tarafından yapılan bir araştırmaya göre, müşterilerinin %18’i kripto paralarla ilgili ürünlere sahip olan veya sunan bankalarla çalışmak istiyor. Aynı zamanda hâlihazırda kripto paralara sahip olan tüketicilerin yaklaşık %40’ı, tercihini kripto para ürünleri sunan bankalardan yana kullanıyor.

Visa yaptığı araştırmaları baz alarak, bankaları kripto para endüstrisine adapte etmeye çalışıyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar