Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56944
1.00%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3241.65
0.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.34
-1.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.2
-0.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Visa ve JPMorgan Sınır Ötesi Blok Zinciri Ödemeleri İçin Ortaklık Kurdu

Visa ortaklık kurmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
Visa ve JPMorgan Sınır Ötesi Blok Zinciri Ödemeleri İçin Ortaklık Kurdu

Geleneksel finans devi JPMorgan ve ödeme yöntemleri devi Visa, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için kullanılan özel blok zinciri çözümleri Liink ve B2B Connect’in kullanımını özelleştirmek ve daha kolay hale getirmek için ortaklık kurdu.

Forbes’in 11 Ekim 2022 Salı günü yayımladığı rapora göre, JPMorgan’ın sınır ötesi para transferleri için tasarladığı ağ olan Liink, bankanın blok zinciri ve ödemeler için kurduğu Onyx girişimi kapsamında kullanılacak. Onyx, kurumsal finans bilgilerini ve işlemlerini doğrulamak için bir platform sağlıyor.

Binance BannerBinance Banner

Visa’nın 2B2 Connect’i ise kurumsal düzeyde kullanım için oluşturuldu ve Onyx’in Confirm’i ile entegre olan Liink’e benzer bir ağ kullanımına sahip.

Confirm, bir hesap bilgisi doğrulama ürünü olarak tanıtılıyor. Confirm, işlem yapan tarafların gerçek ve doğru kimlik bilgilerini sunmasını sağlar. Onyx, Confirm’in 3.500 farklı finans kuruluşundan 2 milyardan fazla banka hesabını doğrulayabileceğini iddia etti.

JPMorgan’ın Confirm’i Kullanıma Hazırlanıyor

Finextra’nın 11 Ekim 2022 Salı günü yayımladığı rapora göre, JPMorgan, 2022 yılının sonuna 10 ülkede Confirm’i kullanmaya başlamak için birçok bankayı sıkıştırıyor. JPMorgan, 2023 yılında ise Confirm’i 30 ülkede kullanmayı planlıyor.

Alman finans devi Deutsche Bank, Confırm’in kurucu üyesi olmak için de anlaşan ilk bankalardan oldu.

Confirm’in Global Başkanı Alex Littleton konu hakkında bir açıklama yaparak şunları söyledi:

“Confirm’in büyümesi ağların etkisiyle hızla büyüdü. Deutsche Bank gibi büyük bir ismin kurucu üye olması ve Visa B2B’nin blok zincirine bağlantı kurması sayesinde küresel ölçekte benimsenmemiz hızlanacak.”

Visa’nın JPMorgan ile ortaklık kurması ve blok zinciri ürünleri üzerinde çalışması, ikilinin topluluk tarafından sıkça kullanılan Dünya Çapında Bankalar Arası Finansal Telekomünikasyonu (SWIFT) mesaj sistemine alternatif sunarak sınır ötesi ödemeleri yönetmek istediğinin bir kanıtı olarak görülüyor.

Sınır ötesi ödemeler bu hafta Singapur Para Otoritesinde gündeme geldi. Burada, hız ve maliyetler de dahil olmak üzere mevcut sorunlara çözümler sunmak için blok zinciri teknolojisini kullanma fikri ortaya çıktı.

Singapur Para Otoritesi Yöneticisi Ravi Menon, 10 Ekim 2022 Pazartesi günkü toplantıda sınır ötesi ödemeler hakkında bir konuşma yaptı ve şunları söyledi:

“Bankaların şu anki ağı yavaş, maliyetli ve verimsiz. Bu sistem, 21. yüzyıla uymuyor. Bunun çözümü özel sektördeki blok zinciri tabanlı ağlar olabilir.”

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar