Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63778.3
3.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3489.05
1.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.14
-2.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.1
1.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Visa ve Mastercard, Rus Firmaları Engelliyor!

Ödeme kartı şirketleri, Rusya’ya Ukrayna savaşı nedeniyle Rusya’daki finans kuruluşlarının ağlarını kullanmalarını engelledi.

Clock
Paylaş
Visa ve Mastercard, Rus Firmaları Engelliyor!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli ödeme kartı şirketleri Visa ve Mastercard birbiri ardına açıklamalarda bulundu. Ödeme kartı şirketleri, Rusya’ya Ukrayna savaşı nedeniyle uygulanan yaptırımlardan dolayı Rusya’daki bankalar da dahil olmak üzere finans kuruluşlarının ağlarını kullanmalarını engelledi.

Binance BannerBinance Banner

İlk Açıklama Visa’dan Geldi!

ABD merkezli ödeme şirketi Visa, 28 Şubat 2022 Pazartesi tarihinde yaptığı açıklamada, Rusya’ya uygulanan yaptırımların uygulanabilirliğini sağlamak için harekete geçtiğini açıkladı.

Hükümetler tarafından uygulanması planlanan yaptırımların uygulanabilirliği için, ödeme kartı şirketlerinin de Rusya merkezli ve ilişkili şirketlerin, bankaların kendi ödeme sistemlerini kullanmalarını engellemeleri gerekiyor.

rusya

Visa da yaptırımların uygulanabilirlik açısından uyumluluğu için düzenleyici birimler ile iş birliği yaparak, Rusya merkezli veyahut ilişkili şirketlerin kendi ağlarını kullanmasını engellediğini açıkladı.

ABD merkezli bir başka ödeme devi Mastercard ise, yine 28 Şubat 2022 Pazartesi günü geç saatlerde yaptığı açıklamasında, Visa’yı destekler nitelikte bir demeç verdi. Mastercard Rusya merkezli veyahut ilişkili şirketlerin kendi ödeme sistemlerini kullanmalarını engelleme yoluna gittiğini açıkladı.

“Gelişirken uyumluluk yükümlülüklerimize tam olarak uymak için önümüzdeki günlerde düzenleyicilerle çalışmaya devam edeceğiz.”

mastercard

2 Milyon Dolarlık Bağış!

ABD merkezli ödeme devi şirketler Visa ve Mastercard, Rusya’nın savaş açtığı Ukrayna’ya yardım amacıyla, 2’şer milyon dolarlık bağışta bulunacaklarını açıkladılar.

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar ile Ukrayna için toplanan bağışların değeri 37 milyon doları aşmış oldu. Bununla birlikte itibari para birimleri ile de çeşitli bağışlar toplanmakta.

Rusya Ukrayna arasında yaşanan savaş ile alakalı haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar