Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65948.01
-1.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3466.92
-0.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.26
-3.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.4
-0.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Visa ve Ripio, Brezilya’da Bitcoin Banka Kartı Çıkardı!

Visa, Mastercard’tan sonra Bitcoin ile uyumlu kart çıkardı.

Clock
Paylaş
Visa ve Ripio, Brezilya’da Bitcoin Banka Kartı Çıkardı!

Visa ve Ripio ortaklık kurarak Brezilya’da Bitcoin (BTC) satın almaya hazır banka kartı çıkardı. Visa’nın çıkardığı bu yeni ürün, yakın zamanda Arjantin’de Binance ile birlikte yeni bir banka kartının piyasaya sürüldüğünü açıklayan Mastercard’a rekabet için yapılmış bir hareket olarak görünüyor.

728×90 muhabbit - Visa ve Ripio, Brezilya'da Bitcoin Banka Kartı Çıkardı!300x250 muhabbit - Visa ve Ripio, Brezilya'da Bitcoin Banka Kartı Çıkardı!

Ripio Visa kartının Brezilya’da çıkmasından sonra; Arjantin, Uruguay, Kolombiya ve Meksika gibi diğer Latin Amerika ülkelerindeki pazarlara genişlemesi bekleniyor. Sonrasında ise borsanın işlem gördüğü İspanya’ya girmesi hedefleniyor.

Banka kartına sahip olmak için Ripiı internet sitesi üzerinden başvuru yapılması gerekiyor. Banka kartı, ödemelerin Bitcoin veya kripto para platformu tarafından pazarlanan 28 kripto para biriminden herhangi biri ile yapılmasına izin veriyor. Kart ayrıca, Brezilya’nın yerel para birimi Brezilya Real’ini de (RBL) destekliyor.

brezilya muhabbit - Visa ve Ripio, Brezilya'da Bitcoin Banka Kartı Çıkardı!

Ripio, Kart Kullananları Ödüllendirecek

Ripio CEO’su Sebastián Serrano, ürünün milyonlarca platform kullanıcısının kullanımına açıldığını belirtti. Yıl sonunda kadar 250.000 kartın dağıtılması bekleniyor.

Kart kullanımının cesaretlendirilmesi için kart sahiplerine aylık 250 BRL’ye kadar harcamalarda %5 geri ödeme verilecek. Ayrıca şirket farklı tokenlar ile ödül eklemeyi de düşünüyor.

Ripio, 2021 yılında Brezilya’da BitcoinTrade’i satın aldıktan sonra faal oldu ve 300.000 kullanıcısı ile ülkenin en büyük ikinci borsası oldu. Daha sonra ise kendi markası altında faaliyete geçen şirket, yıl sonunda Bitcoin Trade ile birleşecek.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar