Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66740.69
4.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3500.37
2.63%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.23
4.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.8
3.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Vitalik Buterin, Birçok Projenin Proof-of-Stake’e Geçmeye Çalıştığını Söyledi!

Vitalik Buterin, Dogecoin hakkında konuştu!

Clock
Paylaş
Vitalik Buterin, Birçok Projenin Proof-of-Stake’e Geçmeye Çalıştığını Söyledi!

Proof of Stake (PoS), piyasa değeri fazla olan kripto paralar arasında giderek daha fazla benimseniyor. Buna bağlı olarak birçok proje Proof of Work yerine Proof Of Stake algoritmasını tercih ediyor.

İlginizi Çekebilir: Proof Of Stake Nedir?

728×90 muhabbit - Vitalik Buterin, Birçok Projenin Proof-of-Stake'e Geçmeye Çalıştığını Söyledi!300x250 muhabbit - Vitalik Buterin, Birçok Projenin Proof-of-Stake'e Geçmeye Çalıştığını Söyledi!

20 Ocak 2022 tarihinde Vitalik Buterin, UpOnly Youtube kanalına konuk oldu. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, birçok kripto para projesinin Proof of Stake algoritmasına geçmek istediğini söyledi.

Proof Of Work Yerine Proof Of Stake Tercih Ediliyor!

Ethereum kurucusu şunları söyledi:

Birçok proje Proof-of-Stake’e geçmek için planlar yapıyor. Ethereum, Proof-of-Stake’i tercih ettiğinden beri birçok proje yönünü bu algoritmaya çevirdi. Dogecoin’de bununla ilgili planları var. Bununla birlikte Zcash’de bununla ilgili çalışmalar yapıyor.

Buterin, 2021 yılında yayımlanan ve daha fazla kişinin Dogecoin ağına katılmasını sağlayacak PoS versiyonu için atıfta bulundu.

Son zamanlarda kullanıcıları staking işlemine teşvik etmek için; Dogecoin Foundation Vitalik Buterin ile beraber çalışıyor tarzında bir şey yayımladılar.

Bununla birlikte Dogecoin Vakfı, o sırada şu açıklamaları yapmıştı:

Sadece büyük oyuncuların değil, her kim ağın çalışmasına stake işlemi ile katkıda bulunursa ödüllendirecektir.

Buterin, DOGE’nin yaratıcısı Billy Markus ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın yasal ve finansal haklarını temsil eden Jared Birchall ile birlikte Dogecoin Vakfı’na danışmanlık yapıyor.

İlginizi Çekebilir: Vitalik Buterin Kimdir?

Vitalik Buterin, Dogecoin’in Ethereum teknolojisinin yardımıyla en kısa sürede bir PoS konsensüs yöntemine geçeceğini söyledi. Ayrıca Dogecoin blok zincirinde işlem hızlarını hızlandıracağına inandığı bir ETH-DOGE köprüsü önerdi.

Tesla Bazı Ürünlerini Dogecoin İle Satmaya Başladı!

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, kısa süre önce bazı ürünlerin satışında Dogecoin’i ödeme seçeneği olarak ekledi. Kullanıcılar Tesla’nın web sitesine girip bazı ürünleri Dogecoin ile satın alabilir. Bu haber başta DOGE’nin fiyatına olumlu yansısa da Bitcoin’in sert düşüşüyle beraber DOGE’nin yükselmeye devam edemedi.

DOGEUSDT 2022 02 01 16 12 20 1064x600 - Vitalik Buterin, Birçok Projenin Proof-of-Stake'e Geçmeye Çalıştığını Söyledi!
DOGE/USDT 4 Saatlik Mum Grafiği

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar