Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63435.6
2.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3471.31
1.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.07
-4.06%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.3
0.85%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Vitalik Buterin, Singapur Düzenlemelerini Eleştirdi!

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, Singapur’un düzenlemeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Clock
Paylaş
Vitalik Buterin, Singapur Düzenlemelerini Eleştirdi!

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, Singapur’un düzenlemeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kripto para piyasalarında düşüşler devam ederken, birçok ülke düzenleme faaliyetlerini artırma noktasında hamlelerde bulunuyor. Bu ülkelerden biri de kuşkusuz Singapur.

Binance BannerBinance Banner

Ülkeler yatırımcıları korumak adına kripto paralara yönelik düzenleme faaliyetlerini artırmaya devam ederken, belli eleştirilerin odağında oluyorlar. Hatırlayacağınız üzere yakın zaman önce Singapur Merkez Bankası, kripto para yatırımcısını korumak adına kripto paralara yönelik düzenlemeler getireceklerini ifade edip, şu açıklamalarda bulunmuştu:

“Bazı yatırımcılar kripto para ticaretindeki riskleri umursamadan hareket edebiliyorlar. Yapılacak olan bu düzenlemeler müşteri uyumluluk testlerini ve kripto para ticaretinde yer alan kaldıraç ve kredi olanaklarının kullanımının kısıtlanmasını da içerebilir.

Singapur Merkez Bankası

Buterin, Singapur’un düzenlemeri hakkında yaptığı açıklamalarda, ayı piyasasında bazı ülkelerin düzenleme konusunda çok sert adımlar attığını ifade ederek, Singapur’u işaret etti. Buterin, son yıllarda kripto para merkezi olma yolunda önemli adımlar atan Singapur’un sonrasında bu denli düzenlemeler getirmesini ise şaşkınlıkla karşıladığını belirtti.

Vitalik Butetin konuyla ilişkili olarak yaptığı açıklamalarda şu ifadelerde bulundu:

“Şehir devletlerinin blockchain kullanımı ile kripto para birimi arasında ayrım yapmaları, çok entresan bir durum. Gerçek şu ki kripto para biriminiz yoksa, sahip olacağınız blockchain sistemi gerçek değildir. Bu durumda blockhain’i kimse umursamayacaktır.

Vitalik Buterin

Singapur’un Düzenlemelerini Coinbase CEO’su Brian Armstrong da Eleştirmişti!

Singapur’un düzenleme noktasındaki tutumunu tek eleştiren Vitalik Buterin değil, yakın zaman önce Coinbase CEO’su Brian Armstrong da Singapur’un kripto paralara yönelik tutumunu eleştirmişti. Armstrong konuyla ilişkili olarak yaptığı açıklamalarda, Singapur’un Web3 merkezi olmayı hedeflediğini fakat kripto para ticaretine sıcak bakmadığını ifade etmişti. Armstrong, Singapur’un bu tutumunu ise uyumsuz olarak tanımlamıştı.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri içinAltcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar