Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51237.46
-1.98%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2915.98
-0.43%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.02
-5.15%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364.8
2.01%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Vladimir Putin, Rusya’da Dijital Ödemelerle İlgili Yasayı İmzaladı!

Bu yasa kapsamında ülkede mal ve hizmetler için kripto paraların kullanılması fiilen yasa dışı hale getirildi.

Clock
Paylaş
Vladimir Putin, Rusya’da Dijital Ödemelerle İlgili Yasayı İmzaladı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 14.07.2022 Perşembe günü yapılan bir politika değişikliğine göre, ülke genelinde dijital ödemeleri yasaklayan bir yasa tasarısını imzaladı.

Rusya Devlet Duması, Vladimir Putin’in bankalar ve bankacılık faaliyetleriyle ilgili mevcut federal yasanın bazı kısımlarını askıya alan bir yasa tasarısını imzaladığını duyurdu. Bu yasa kapsamında ülkede mal ve hizmetler için kripto paraların kullanılması fiilen yasa dışı hale getirildi. 7 Haziran tarihinde hazırlanan tasarının ilk taslağında, ”Rusya Federasyonu topraklarında diğer para birimlerinin ya da parasal vekillerin getirilmesine karşı uygulanan yasak” ifadesi yer almıştı.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi çekebilir: Rusya’nın Dev Bankası, Platformunda Dijital Varlık İşlemi Gerçekleştirdi!

Vladimir Putin tarafından yasalaştırılmadan önce Duma Başkanı yasa tasarısını 8 Haziran’da onayladı. Revizyonlar ve diğer değerlendirmelerin ardından parlamentonun üst meclisi olan Federasyon Konseyi’ne sunulan yasa tasarısı 8 Temmuz’da onaylandı. Daha sonra ise Devlet Başkanı Vladimir Putin’in önüne getirilen tasarı, 14.07.2022’de imzalanarak nihai sonuca ulaştı.

Rusya Kripto Para Genel 4

Rusya, Kripto Paralarla İlgili İki Yasa Daha Planlıyor!

Rusya Parlamentosu, dijital varlıklarla ilgili iki yasa tasarısı daha planlıyor. Biri, potansiyel olarak ülkedeki kripto para madencilerinin faaliyetlerini düzenleyecek ve tek mal sahibi ya da serbest meslek sahibi olarak kayıt olmaları için belirli bir prosedürü izlemelerini gerektirecek. “Dijital para biriminde” isimli diğer yasa tasarısı ise, veri gizliliği ve riskler hakkında lisanslama ile açıklama dahil olmak üzere dijital varlık işlemlerini yürüten şirketler için önerilen gereksinimleri içerecek.

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar