Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56887.79
1.35%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3241.23
0.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.3
-0.78%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.9
-0.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Volvo’nun Ana Şirketi Geely ve Concordium, Otomotiv Endüstrisinde Blok Zinciri Temelli Teknolojiler Geliştirecek!

Otomotiv endüstrisinde blok zinciri teknolojileri geliştirilmesi hedefleniyor.

Clock
Paylaş
Volvo’nun Ana Şirketi Geely ve Concordium, Otomotiv Endüstrisinde Blok Zinciri Temelli Teknolojiler Geliştirecek!

İsviçreli kurumsal blok zinciri geliştiricisi Concordium Foundation, Volvo’nun en büyük hissedarı olan 200 milyar dolarlık Çinli holding Geely ile ortak bir girişim anlaşması imzaladı.

Bu kapsamda iki şirket, merkezi Çin’in Wuxi kentinde bulunan ortak bir blok zinciri girişimi kurduklarını duyurdu. 

Binance BannerBinance Banner

Yapılan açıklamada projenin, ağırlıklı olarak otomotiv endüstrisinde blok zincir teknolojileri geliştirmeyi ve blok zincir standartlarını iyileştirmeyi amaçlayacağı belirtildi.

Yakın zaman önce oluşturulan ortak girişimin ardından Geely Holding, blockchain teknolojisi de dahil olmak üzere en son teknolojilere yatırım yapmak için Dijital Teknoloji Sektörü (DTS) yan kuruluşu da oluşturdu.

Yeni oluşum ile iki kuruluş, Çinli işletmelere ve müşterilere yeni blockchain platform tabanlı iş modellerine ve merkezi olmayan uygulamalara erişim sağlamayı amaçlıyor.

Halihazırda DTS, geliştirmiş olduğu dijital varlık yönetimi platformu ve blok zinciri izlenebilirlik platformu gibi blok zinciri hizmetlerini Geely’nin otomotiv ürünlerine entegre etmiş durumda.

Şimdi ise bu entegrasyonun daha da geliştirilmesi hedefleniyor. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Geely Holding CEO’su Daniel Donghui Li, şu ifadelere yer verdi:

“Geely Holding ve Wuxi Ekonomik Kalkınma Bölgesi arasındaki blok zincir teknolojileri alanındaki derinlemesine iş birliği, Wuxi’deki blok zinciri endüstrisinin gelişimini hızlandırmaya yardımcı olacak.”

Bunun yanında bir açıklama da Concordium Vakfı Başkanı Lars Seier Christensen tarafından yapıldı:

“Çin genelinde işletmelere ve yeni kurulan şirketlere fayda sağlamak için blok zinciri teknolojimize katkıda bulunmak üzere elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

Bilindiği üzere Concordium, kimlik katmanı aracılığıyla hem gizliliği hem de hesap verebilirliği birleştiren bir blok zinciri protokolüdür.

Şirket, her cüzdanın bir üçüncü taraf kimlik sağlayıcısı tarafından doğrulanan gerçek dünya kimliğiyle ilişkilendirilmesini sağlıyor.  

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar